NEWS The Deloitte Netball Super League returns from 4 Feb to 19 Mar!

Our Events

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

National League 2015

June 22, 2015 - August 15, 2015

Dates for Round 1: 22 June to 15 August

Playing Days: Mondays (Div 1, Div 5, U17 and U14 Schools), Tuesdays (Div 2, Div 6, Poly/ITE, Club Mixed, Corporate Mixed & Women), Wednesdays (Div 3, Div 7, U17 and U14 Schools) and Thursdays (Div 4, Div 8, Poly/ITE, Club Mixed, Corporate Mixed & Women)

Reseved Date: Saturdays (For all Divisions)

Venue: Kallang Netball Centre

Fees: $150 (Non-Member Rate)

          $120 (Netball Singapore Member Rate)

For teams not providing team umpires, additional umpire admin fee and umpire fees will be charged.

Umpire Admin Fee: $75 

Umpire Fee: $25 x no of games 

Finals: 29 August 2015 @ Toa Payoh Sports Hall

Results:

Div 2: SRC Blue vs Llabten Thunder 53 – 52
Div 1: Sneakers Ace vs Fier Orcas 57 – 55 

NL15-Sneakers Nl15-FierOrcas

(Division 1 Champions: Sneakers Ace, Runners-up: Fier Orcas)

NL15-SRC NL15-Llabten

(Division 2 Champions: SRC Blue, Runners-up: Llabten Thunder) 

 

NETBALL SINGAPORE MEMBERSHIP PROMO

Sign up as a Netball Singapore member TODAY to enjoy special rates for carnivals and etc! We are currently having a SG50 promotion!

Sign up here now and don’t miss this opportunity!

Grouping

Monday

Division 1

1. Fier Orcas
2. Marlins Air
3. Blaze
4. Sneakers Ace
5. U21 

Division 5
1. Zenith Zeal
2. Blaze Flame
3. Punggol Central CSC Katana Strike
4. Ogres
5. SSP Reds
6. Speed
7. Sneakers Spark
8. Bucks Pinks

 

Tuesday

Division 2
1. Extreme Sonique  
2. SRC Blue
3. U19
4. Sneakers Force
5. Llabten Thunder
6. Speed Sprint 

Division 6
1. Enigma 
2. Team On 
3. Singapore Polytechnic 2
4. Punggol Central CSC Katana Oldies 
5. Revive Mini
6. NZ Weke
7. Sneakers Flash 

Club Mixed A 
1. Bucks Greens

2. TYCO
3. SAFSA
4. IV Live
5. SIM
6. PSRC

 

Wednesday

Division 3
1. Bucks Blues
2. Llabten Lightning
3. SCC Hawks
4. Bedok CSC Phoenix
5. NZ Kea
6. U17
7. Sneakers Speed
8. Wanderers Prems
9. Marlins Free

Division 7
1. Times
2. KRYPTONITE
3. SSP Whites
4. SCC Ospreys
5. Zenith Zest
6. Republic Polytechnic
7. Revive Nano
8. Bucks Whites

 

Thursday

Division 4
1. SRC Red
2. Team Aciers
3. Revive
4. Singapore Polytechnic
5. U14
6. Speed Dash
7. Zenith Alpha
8. Bucks Purples (5)

Division 8A
1. Unify
2. SIM
3. Goal Getters
4. UOB
5. Net4liew
6. TYCO Ladies
7. Wanderers Ladies

 

Division 8B
1. EDGE
2. Pegasus
3. Raven
4. Stellars
5. SAFSA
6. NZ Moa
7. SKA


 

 

Friday

Club Mixed B
1. Mixed Up
2. SCDF
3. NVP
4. Zenith Ace
5. Bucks Blacks

Club Mixed C
1. Frenz
2. Bucks Reds
3. NZ Flyer Mixed
4. Dash +
5. Team KDM

Note:

*Reserved games will be held on every Saturday. In the event that there are too many reserved games, Netball Singapore may extend the league and reserved games will be allocated on weekdays night. 
*Each team can register up to 15 players, but only 12 players can be named for a particular match. Teams shall report to the tournament desk regarding the daily teamlist. 
*Any team giving a walkover shall notify Netball Singapore at least 5 working days before the game. 2 points shall be deducted for the forfeiting teams & 2 points credited to the opposing team. 
*If a team fails to give 5 working days’ notice for walkover, the team will have to pay an additional penalty of $50.00.
*Provide Team Umpires. Nominated Team Umpire MUST be able to umpire matches assigned by Netball Singapore.
*If a team umpire is late or fails to show up for his/her assignment, 2 points will be deducted from the team’s total accumulated points and a penalty of $40.00 will be payable by the team.
*Please refer to http://www.netball.org.sg/images/Tournament%20Rules%20Updated%20July%202012Final.pdf for the full tournaments rules.
 

FIXTURES  

Division 1 & 5 

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Monday

22 June   

7.20pm   11Blaze Sneakers Ace   21-61
25Sneakers SparkBucks PinksLighting 45-23
35SSP RedsSpeed  w/o to Speed
6     
8.40pm   11Marlins AirFier Orcas  37-54
25Zenith ZealBlaze FlameTeam On 30-34
35Punggol Central CSC
Katana Strike
OgresGoal Getters 38-31
6     

Monday

29 June   

7.20pm   11U21Blaze   38-32
25Punggol Central CSC
Katana Strike
Bucks PinksTeam On 31-23
35Blaze FlameSpeedLighting 30-35
6     
8.40pm11Fier OrcasSneakers Ace   42-65
25Zenith ZealOgres  28-37
35SSP RedsSneakers SparkGoal Getters 36-43
6     

Monday

6 July  

7.20pm   11Marlins AirU21  45-53
25Blaze FlameSneakers Spark  37-48
35Zenith ZealSpeedTeam On 35-43
6     
8.40pm11Blaze Fier Orcas  31-68
25OgresBucks PinksGoal Getters 29-30
35Punggol Central CSC
Katana Strike
SSP RedsLighting 50-31
6     

Monday

13 July   

7.20pm   11Fier OrcasU21  48-40
25Blaze FlamePunggol Central CSC
Katana Strike
  43-57
35Zenith ZealBucks PinksGoal Getters 33-16
6     
8.40pm11Sneakers Ace Marlins Air  50-41
25OgresSSP RedsLighting 28-22
35SpeedSneakers SparkTeam On 47-54
6     

Monday

20 July   

7.20pm   11U21Sneakers Ace   41-60
25OgresBlaze Flame  42-40
35Zenith ZealSneakers SparkGoal Getters 29-39
4     
8.40pm11Blaze Marlins Air  33-52
25Bucks PinksSSP RedsLighting 9-37
35SpeedPunggol Central CSC
Katana Strike
Team On 38-60
53NZ Kea U17   44-15

Monday

27 July 

7.20pm   15Zenith ZealSSP Reds  43-20
25Sneakers SparkPunggol Central CSC
Katana Strike
  46-59
35Bucks PinksBlaze FlameTeam On 19-66
65SpeedOgresLighting 32-36

Monday

3 Aug   

7.20pm   15Sneakers SparkOgresGoal Getters 44-32
25SSP RedsBlaze Flame  29-41
8.40pm15Zenith ZealPunggol Central CSC
Katana Strike
Lighting 35-56
25Bucks PinkSpeed  23-53
32SRC BlueSneakers
Force 
  58-39
7.20pm33Sneakers
Speed 
NZ Kea  67-39

 
Division 2, 6 & Club Mixed A

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Tuesday

23 June

7.20pm12Extreme SoniqueSRC Blue  37 – 62
22U19Sneakers Force  42 – 45
36Punggol Central CSC
Katana Oldies
Team OnAciers26 – 38
66Revive MiniEnigma 40 – 49
8.40pm12Llabten ThunderSpeed sprint  64 – 32
2CMABucks GreensTYCOSpeed Sprint38-17
36NZ WekeSneakers Flash  38 – 43
6     

Tuesday

30 June

7.20pm12SRC Blue Speed sprint   68-16
2CMASAFSAIV LiveSpeed Sprint 58-21
36EnigmaPunggol Central CSC
Katana Oldies
  45-32
66Team OnSingapore Polytechnic 2Aciers 62-19
8.40pm12Sneakers Force Extreme Sonique  59-32
 2U19Llabten Thunder  Postponed
to 28 Jul* 
26Sneakers Flash Revive Mini  51-54
6     

Tuesday

7 July

7.20pm12Sneakers Force Llabten Thunder  52-64
22Extreme SoniqueSpeed sprint   34-48
36NZ WekePunggol Central CSC
Katana Oldies
  34-36
66Sneakers Flash Singapore Polytechnic 2Aciers 57-17
8.40pm12SRC Blue U19  60-42
2CMASIMPSRC Speed Sprint 16-32
36EnigmaTeam On  50-31
6     

Tuesday

14 July

7.20pm12Llabten ThunderExtreme Sonique  57-44
2CMABucks GreensIV LiveKDM 32-38
36NZ WekeTeam On  45-27
46Sneakers Flash Enigma  34-49
8.40pm12Speed sprint U19  27-66
 2Sneakers Force SRC Blue   *Postponed
to 28 Jul 
26Revive MiniSingapore Polytechnic 2Aciers 53-33
6     

Tuesday

21 July

7.20pm12Llabten ThunderSRC Blue   46-47
22Speed sprint Sneakers Force   44-68
36EnigmaNZ Weke  39-31
46Team OnRevive MiniAciers 37-47
8.40pm12U19Extreme Sonique  45-39
2CMATYCOPSRC   24-31
3CMASAFSASIMFrenz 52-10
46Singapore Polytechnic 2Punggol Central CSC
Katana Oldies
  14-64

Tuesday

28 July

7.20pm1CMATYCOSAFSASpeed Sprint 27-58
2CMABucks GreensPSRC Frenz 44-22
36Singapore Polytechnic 2Enigma  22-84
66Punggol Central CSC
Katana Oldies
Sneakers Flash   34-34
8.40pm1CMAIV LiveSIMKDM 44-22
26Revive MiniNZ WekeAciers 27-47
3 U19*Llabten Thunder   49-64
6     

Tuesday

4 Aug

7.20pm CMABucks GreensSAFSAFrenz23-43
1CMBNVP Zenith Ace  42-43
2CMASIMTYCO  28-35
36Team OnSneakers Flash Aciers 23-40
66Singapore Polytechnic 2NZ Weke  24-66
8.40pm1CMAPSRC IV LiveKDM 29-43
26Punggol Central CSC
Katana Oldies
Revive Mini  57-35
34Revive U14   66-50
6     

Tuesday

11 Aug

7.20pm1CMAIV LiveTYCOFrenz 39-26
2CMABucks GreensSIMKDM63-31 
 CMAPSRC SAFSASpeed Sprint*team 
postponed 
6     


Division 3 & 7

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Wednesday

24 June

7.20pm13Bucks BluesWanderers Prems  30-16
23Llabten LightningSneakers Speed Blaze Flame 30-54
 7TimesKRYPTONITEPunggol Central CSC
Katana Oldies
 Postpone
to 12
Aug* 
37SSP WhitesSCC OspreysNet4liew 26-28
8.40pm13SCC HawksU17Punggol Central CSC
Katana Strike
 38-32
23Bedok CSC PhoenixNZ KeaMarlins Air 37-47
 7Zenith ZestRepublic PolytechnicPegasus Postpone
to 12
Aug* 
37Revive Nano Bucks Whites  19-30

Wednesday

1 July

7.20pm 7SSP WhitesBucks WhitesNet4liew*Postponed
19 Aug 
17Zenith ZestRevive Nano Pegasus 45-36
23Llabten LightningNZ KeaMarlins Air 17-46
33SCC HawksBedok CSC PhoenixPunggol Central CSC
Katana Strike
 53-36
8.40pm17KRYPTONITERepublic Polytechnic  47-29
27TimesSCC OspreysKatana Oldies 52-20
33Marlins Free Sneakers Speed Blaze Flame 37-50
63Bucks BluesU17  37-23

Wednesday

8 July

7.20pm13Wanderers PremsU17Blaze FlamePostponed
to 25 Jul*   
23Marlins Free NZ Kea 
37TimesRepublic PolytechnicPunggol Central CSC
Katana Oldies
67KRYPTONITERevive Nano Net4liew
8.40pm13Bucks BluesBedok CSC PhoenixMarlins Air 57-39
23Llabten LightningSCC HawksPunggol Central CSC
Katana Strike
 23-52
37SCC OspreysBucks WhitesPegasus 27-28
67SSP WhitesZenith Zest  27-17

Wednesday

15 July

7.20pm 7Republic PolytechnicRevive Nano  *Postponed
to 19 Aug 
17KRYPTONITESSP WhitesNet4liew 56-28
 3Sneakers Speed NZ KeaPunggol Central CSC
Katana Strike
*Postponed
to 3 Aug 
23Wanderers PremsBedok CSC PhoenixMarlins Air 51-28
8.40pm17SCC OspreysZenith ZestPunggol Central CSC
Katana Oldies
 34-27
27TimesBucks WhitesPegasus 40-17
33Marlins Free SCC HawksBlaze Flame 36-34
53Bucks BluesLlabten Lightning  49-30

Wednesday

22 July

7.20pm13Wanderers PremsLlabten Lightning  39-28
23Marlins Free Bucks BluesPunggol Central CSC
Katana Strike
 30-43
37TimesRevive Nano Net4liew 51-26
57Bucks WhitesZenith Zest  24-29
8.40pm13U17Bedok CSC PhoenixBlaze Flame 37-40
23Sneakers Speed SCC Hawks  48-41
37Republic PolytechnicSSP WhitesPegasus 35-32
57SCC OspreysKRYPTONITEPunggol Central CSC
Katana Oldies
 27-50

Wednesday

29 July

7.20pm17Revive Nano SSP Whites  w/o to
Revive Nano 
27Republic PolytechnicSCC Ospreys  30-34
33NZ KeaSCC Hawks  32-35
63U17Llabten LightningPunggol Central CSC
Katana Strike
 31-24
8.40pm17Bucks WhitesKRYPTONITE  24-52
27TimesZenith ZestPunggol Central CSC
Katana Oldies
 45-18
33Sneakers Speed Bucks BluesBlaze Flame 41-37
63Wanderers PremsMarlins Free  45-29

Wednesday

5 Aug

7.20pm13Bedok CSC PhoenixLlabten LightningBlaze Flame 63-41
23NZ KeaBucks BluesExtreme 35-40
37TimesSSP WhitesNet4liew w/o to
Times
67Zenith ZestKRYPTONITE  22-48
8.40pm13U17Marlins Free Punggol Central CSC
Katana Strike
 40-34
23Sneakers Speed Wanderers Prems  w/o to
Sneakers 
37Revive Nano SCC OspreysPegasus 21-45
67Bucks WhitesRepublic Polytechnic  15-52

Wednesday

12 Aug

7.20pm13NZ KeaWanderers PremsExtreme W/O to NZ Kea
23U17Sneakers Speed   25-50
37Times* KRYPTONITE Punggol Central CSC
Katana Oldies 
 50-37
6Zenith Zest Republic
Polytechnic 
 19-47 
8.40pm13SCC HawksBucks Blues  25-41
23Bedok CSC PhoenixMarlins Free  47-43 
37    
6     

Wednesday

19 Aug

7.20pm13Bedok CSC PhoenixSneakers Speed Extreme 51-50
 3NZ KeaU17 *To 20 Jul 
3SSP Whites Bucks White  41-33 
2CMC Team KDM NZ Flyer
Mixed 
 17-55 
8.40pm13Llabten LightningMarlins Free Extreme30-46 
23SCC HawksWanderers Prems 24-38 
37RP Revive Nano  47-29 
6     

 
Division 4, 8A & 8B

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Thursday

25 June

7.20pm14SRC RedTeam Aciers  41-30
24ReviveSingapore PolytechnicKryptonite 67-40
38ASIM TYCO LadiesSpeed Dash 41-23
68AGoal GettersUOB  7-49
8.40pm14U14Speed DashMarlins Free 46-33
 4Zenith AlphaBucks Purples *Postponed
to 13 Aug
28BEDGEPegasusSpeed17-55
38BRavenStellarsUnify41-34

Thursday

2 July

7.20pm18BSAFSANZ Moa Tyco Ladies51-18
28BEDGEStellarsSpeed36-36
34U14Zenith Alpha 39-34
64ReviveBucks PurplesMarlins Free66-32
8.40pm18ANet4liewTYCO LadiesSpeed Dash 29-30
28AUnifyUOB  27-30
34Team AciersSpeed DashKryptonite 31-25
64SRC RedSingapore Polytechnic *Postponed
to 13 Aug 

Thursday

9 July

7.20pm14Singapore PolytechnicBucks Purples  39-29
24SRC RedSpeed DashKryptonite 39-33
38ASIMNet4liew  40-18
48AWanderers LadiesGoal GettersSpeed Dash 4-52
8.40pm 4ReviveU14  Postponed to
27 Aug* 
24Team AciersZenith AlphaMarlins Free 28-50
38BPegasusNZ MoaSpeed 65-8
18BRavenSAFSATyco Ladies 39-36

Thursday

16 July

7.20pm 8BEDGENZ Moa Speed 34-24
28BPegasusSAFSAUnify 35-28
34SRC RedBucks Purples 53-32
14Speed DashZenith AlphaMarlins Free 30-37
8.40pm18AUOBSIM  31-29
28AUnifyWanderers LadiesSpeed Dash 43-14
34Singapore PolytechnicU14  24-48
44Team AciersReviveKryptonite 34-55

Thursday

23 July

7.20pm14Speed DashReviveKryptonite 37-58
24Bucks PurplesU14  16-51
38AUOBNet4liewSpeed 39-14
48AWanderers LadiesTYCO Ladies  27-44
8.40pm14Singapore PolytechnicTeam Aciers  32-54
24SRC RedZenith AlphaMarlins Free 37-41
38BSKARavenSpeed Dash 20-38
48BEDGESAFSAUnify 26-27

Thursday

30 July

7.20pm18BPegasusSKATyco Ladies 36-32
28BNZ Moa StellarsSpeed Dash 34-40
34Zenith AlphaReviveMarlins Free 30-70
64Speed DashSingapore Polytechnic  45-38
8.40pm18AGoal GettersNet4liewSpeed 25-30
28ATYCO LadiesUOB  34-50
34Bucks PurplesTeam AciersKryptonite 22-45
64SRC RedU14  47-44

Thursday

6 Aug

7.20pm14SRC RedRevive  46-75
24U14Team AciersMarlins Free 40-29
38ASIMWanderers LadiesSpeed Dash 55-19
68AUnifyTYCO Ladies  41-23
8.40pm14Zenith AlphaSingapore Polytechnic  54-37
24Bucks PurplesSpeed DashKryptonite23-54
38BEDGERavenSpeed 27-33
68BStellarsSKAUnify 45-28

Thursday

13 Aug

7.20pm18AGoal GettersTYCO LadiesLighting 11-28
28AWanderers LadiesNet4liewMarlins Free30-38 
38AUnifySIM 35-31 
6SRC Red Singapore
Polytechnic 
  58-40
8.40pm18BStellarsSAFSATyco Ladies 29-47
28BPegasusRavenUnify 45-26
38BSKANZ Moa   40-25
64Zenith Alpha* Bucks Purples   50-23

Thursday

20 Aug

7.20pm18BRavenNZ MoaTyco Ladies 54-20
28BEDGESKAUnify38-36 
38BStellarsPegasus 19-49
6     
8.40pm18AUnifyNet4liew 30-19 
28AUOBWanderers Ladies 58-11 
38ASIM Goal Getters  25-24
6     

Thursday

27 Aug

7.20pm18AUnifyGoal Getters  25-18
28BSAFSASKATyco Ladies 25-43
3Revive U14  *Postpone to
4 Aug 
6     

 
Club Mixed B & Club Mixed C

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Friday

3 July

7.20pm1CMBMixed UpSCDFTYCO Mixed 28-21
2CMBNVPZenith Ace Dash*Postponed 
4 Aug 
3     
6     
8.40pm1CMCFrenzBucks RedsSCDF 58-20
2CMCNZ Flyer Mixed Dash +Mixed Up 51-27
3     
6     

Friday

10 July

7.20pm1CMCTeam KDMNZ Flyer Mixed Mixed Up *Postponed
25 Jul 
2CMCFrenzDash +SCDF 54-23
3     
6     
8.40pm1CMBMixed UpZenith Ace Dash 36-46
2CMBBucks BlacksNVPTYCO Mixed 30-34
3     
6     

Friday

24 July

7.20pm1CMBSCDFBucks BlacksTYCO Mixed 22-32
2CMBMixed UpNVP  49-25
3     
6     
8.40pm1CMCFrenzNZ Flyer Mixed Mixed Up 35-28
2CMCBucks RedsTeam KDMSCDF 
3     
6     

Friday

31 July

7.20pm1CMCDash +Bucks Reds  35-16
2CMCFrenzTeam KDMMixed Up69-9
3     
6     
8.40pm1CMBZenith Ace SCDFTYCO Mixed 56-15
2CMBMixed UpBucks BlacksDash 45-18
3     
6     

Friday

14 Aug

7.20pm1CMBBucks BlacksZenith Ace  19-52
2CMBNVPSCDFDash31-35
3     
6     
8.40pm1CMCTeam KDMDash +SCDF20-35
2CMCNZ Flyer Mixed Bucks RedsTYCO Mixed40-18
3     
6     

 
Reserved Fixtures for All Categories / Divisions

DateTimeCourtDivTeamTeamUmpireResults

Saturday

27 June
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

4 July
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

11 July
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

18 July
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

25 July
(Reserved)

4.00pm13Marlins FreeNZ Kea  *team postpone
26 Aug
27KryptoniteRevive Nano  45-32
3CMCTeam KDMNZ Flyer
Mixed 
 *Postpone
to 19 Aug 
6     
5.30pm1Wanderers
Prems 
U17  45-20
2TimesRP  48-37
3     
6     

Saturday

1 Aug
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

8 Aug (Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

15 Aug
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     

Saturday

22 Aug
(Reserved)

4.00pm1     
2     
3     
6     
5.30pm1     
2     
3     
6     


LEAGUE TABLE

Division 1Fier OrcasMarlins AirBlazeSneakers AceU21PointsPosition
Fier Orcas  54-37

 68-31

 42-65

 48-40 
2
62nd 
Marlins Air 37-54

  52-33

 41-50 
0
 45-53

 
Blaze 31-68

 33-52

  21-61

0
 32-38

 
Sneakers Ace 65-42

 50-41 
2
 61-21

  60-41

1st 
U21 40-48 
0
 53-45

 38-32

 41-60

 3rd 

 

Division 2Extreme
Sonique
SRC BlueU19Sneakers
Force
Llabten
Thunder
Speed
Sprint
PointsPosition
Extreme
Sonique
  37-62

 39-45

 32-59

 44-57

 34-48

0 
SRC Blue 62-37

  60-42

 58-39

 47-46

 68-16

 101st
U19 45-39

 42-60

  42-45

 49-64

 66-27

 4 
Sneakers
Force
 59-32

 39-58

 45-42

  52-64

 68-44

 63rd
Llabten
Thunder
 57-44

 46-47

 64-49

 64-52

  64-32

 82nd
Speed
Sprint
48-34

 16-68

 27-66

 44-68

 32-64

 2 

 

 

Division 3Buck
Blues
Llabten
Lightning
SCC
Hawks
Bedok
CSC
NZ
Kea
U17Sneaker
Speed
Wanderers
Prems
Marlins
Free
PointsPosition
Bucks
Blues
 49-30 
 41-25 
    2
 57-39

 40-35

 37-23

 37-41

  30-16

2
 43-30

 14 2nd
Llabten
Lightning
 30-49 
0
  23-52

 41-63

 17-46

 24-31

 30-54

 28-39

 30-46 
     0
 0 
SCC Hawks 25-41 
  0
 52-23

  53-36

 35-32

 38-32

 41-48

   24-38 
       0
 34-36 
0
 8 
Bedok CSC 39-57

 63-41

 36-53

  37-47

 40-37

 51-50 
     2
 28-51 
0
 47-43 
     2
 8 
NZ Kea 35-40

 46-17

 32-35

 47-37

2
  44-15

 39-67

 W/O 
2
 46-43 
   2
 10 3rd
U17 23-37

 31-24

 32-38

 37-40

 15-44

  25-50 
     0
 20-45

 40-34

 4 
Sneaker
Speed
41-37

54-30

 48-41

 50-51 
   0
 67-39

 50-25 
  2
  W/O 
2
 50-37

 14 1st
Wanderers
Prems
 16-30

 39-28

 38-24 
    2
 51-28 
2
W/O 
-2
 45-20

W/O 
-2
 45-29 
2
 6 
Marlins
Free
 30-43

 46-30 
    2
 36-34 
2
 43-47 
     0
 43-46 
  0
 34-40

 37-50

29-45 
0
  4 

 

Division 4SRC RedTeam AciersReviveSingapore
Poly
U14Speed
Dash
Zenith
Alpha
Bucks
Purple
PointsPosition
SRC Red  41-30

 46-75 
     0
    58-40 
      2
 47-44

 39-33

 37-41

53-32 
2
10 
Team Aciers 30-41

  34-55

 54-32

 29-40 
  0
 31-25

 28-50

 45-22

6 
Revive 75-46 
   2
 55-34

  67-40

 66-50

 58-37

 70-30

 66-32

14 1st
Singapore Poly 40-58 
  0
 32-54

 40-67

  24-48

 38-45

 37-54 
    0
 39-29

2 
U14 44-47

 40-29 
    2
 50-66

 48-24

  46-33

 39-34

 51-16

10 2nd
Speed Dash 33-39

 25-31

 37-58

 45-38

 33-46

  30-37

 54-23 
     2
 
Zenith Alpha 41-37

 50-28

 30-70

   54-37 
     2
 34-39

 37-30

  50-23 
    2
103rd
Bucks Purple32-53 
0
 22-45

 32-66

 29-39

 16-51

 23-54 
    0
 23-50 
    0
 0 

 

Division 5Zenith
Zeal
Blaze
Flame
Punggol Central
CSC Katana
Strike
OgresSSP
Reds
SpeedSneakers
Spark
Buck
Pinks
PointsPosition
Zenith Zeal 30-34

 35-56

 28-37

 43-20

 35-43

 29-39

 33-16 
2
 4 
Blaze Flame 34-30

  43-57 
0
 40-42

 41-29

 30-35

 37-48

 66-19

 8     
Punggol Central
CSC Katana Strike
 56-35

 57-43 
2
  38-31

 50-31

 60-38

 59-46

 31-23

 141st
Ogres 37-28

 42-40

 31-38

  28-22 
2
 36-32

 32-44

 29-30

 83rd 
SSP Reds 20-43

 29-41

 31-50

 22-28 
0
  w/o -2 36-42

 37-9

 2 
Speed 43-35

 35-30

 38-60

 32-36

 w/o +2  47-54 
0
 53-23

 8 
Sneakers Spark 39-29

 48-37

 46-59

 44-32

 42-36

 54-47 
2
 45-23

2
 122nd
Buck Pinks 16-33 
0
 19-66

 23-31

 30-29

 9-37

 23-53

 23-45

0
  2 

 

Division 6EnigmaTeam
On 
Singapore
Poly 2 
Punggol Central
CSC Katana
Oldies 
Revive
Mini 
NZ
Weke 
Sneakers
Flash
Points Position 
Enigma 50-31

 84-22

 45-32

 49-40

 39-31

 49-34

 121st
Team On  31-50

  62-19

 38-26

 37-47

 27-45

 23-40

 4 
Singapore Poly 2 22-84

 19-62

  14-64

 33-53

 24-66

 17-57

 0 
Punggol Central
CSC Katana Oldies 
 32-45 
0
 26-38

 64-14

  57-35

 36-34

 34-34

 72nd
Revive Mini  40-49

 47-37

 53-33

 35-57

  27-47

 54-51

 6 
NZ Weke  31-39

 45-27

 66-24

 34-36

 47-27

  38-43

 6 
Sneakers Flash 34-49

 40-23

 57-17

 34-34

 51-54

 43-38

  73rd

 

Division 7Times Kryptonite SSP
Whites 
SCC
Ospreys 
Zenith
Zest 
RP Revive
Nano
Bucks
Whites
Points Position
Times    50-37 
       2    
 w/o +2 52-20

 45-18

 48-37

 51-26

 40-17 
2
 14 1st
Kryptonite  37-50 
    0
  56-28 
2
 50-27

 48-22

 47-29

 45-32

 52-24

 12 2nd
SSP Whites  w/o -2 28-56 
0
  26-28

0
 27-17

 32-35

 w/o -2 41-33 
    2
 0 
SCC Ospreys  20-52

 27-50

 28-26

  34-27

 34-30

 45-21

 27-28

8 3rd
Zenith Zest  18-45

 22-48

 17-27

 27-34 
0
  19-47 
  0
 45-36

 29-24

 4 
RP  37-48

 29-47

0
 35-32

 30-34

 47-19 
    2
  47-29 
    2
 52-15

 8 
Revive Nano  26-51

 32-45

 w/o +2 21-45

 36-45

29-47 
  0 
  19-30

 2 
Bucks Whites 17-40 
0
 24-52

 33-41 
    0
 28-27

 24-29

 15-52

 30-19

  2 

 

Division 8AUnifySIMGoal
Getters
UOBNet4liewTYCO
Ladies
Wanderers
Ladies
PointsPosition
Unify 35-31 
  2 
25-18 
   2 
 27-30

 30-19 
    2
 41-23 
    2
 43-14

 10 2nd
SIM 31-35 
  0
  25-24 
     2
 29-31

 40-18

 41-23

   55-19 
      2
  8 3rd
Goal Getters 18-25 
  0
 24-25 
  0
  7-49

 25-30

 11-28 
    0
 52-4

 2 
UOB 30-27

 31-29

 49-7

  39-14

 50-34

 58-11 
    2
 12 1st
Net4liew 19-30 
  0
 18-40

 30-25

 14-39

  29-30

   38-30 
      2
 4 
TYCO Ladies23-41 
  0 
 23-41

 28-11 
    2
 34-50

 30-29

  44-27

 6 
Wanderers
Ladies
 14-43

 19-55 
  0
 4-52

 11-58 
  0
 30-38 
    0
 27-44

  0 

 

Division 8BEdgePegasusRavenStellarsSAFSANZ MoaSKAPointsPosition
Edge  17-55

27-33 
0  
 36-36

 26-27

 34-24

 38-36 
    2
 5 
Pegasus 55-17

  45-26 
   2
 49-19 
    2
 35-28

 65-8

 36-32

 12 1st
Raven 33-27 
    2
  26-45 
    0
  41-34

 39-36

 54-20 
    2
 38-20

10  2nd
Stellars 36-36

 19-49 
    0
 34-41

  29-47 
   0
 40-34

 45-28 
    2
 5 
SAFSA 27-26

 28-35

 36-39

 47-29 
     2
  51-18

2
 43-25 
    2
 8 3rd
NZ Moa 24-34

 8-65

 20-54 
   0
 34-40

 18-51

  25-40 
    0
 0 
SKA 36-38 
   0
 32-36

 20-38

 28-45 
     0
 25-43 
    0
 40-25 
     2
  2 

 

CM ABucks 
Greens
TYCOSAFSAIV LiveSIMPSRCPointsPosition
Bucks 
Greens
  38-17

23-43 
0
 32-38

 63-31 
    2
 44-22

6 3rd
TYCO 17-38

  27-58

 26-39 
     0
 35-28

 24-31

    2 
SAFSA43-23 
2
 58-27

 58-21

 52-10

 59-23 
    2
   10 1st
IV Live 38-32

 39-26 
    2
 21-58

  44-22

 43-29

   8 2nd
SIM 31-63 
    0
 28-35

 10-52

 22-44

  16-32

   0 
PSRC 22-44

 31-24

 23-59 
    0
 29-43

 32-16

     4 

 

CM BMixed UpSCDFNVPZenith AceBucks 
Black
PointsPosition
Mixed 
Up
  28-21

 49-25

 36-46

 45-18

62nd
SCDF 21-28

 35-31 
2
 15-56

 22-32

2 
NVP 25-49

31-35 
0
  42-43

 34-30

2 3rd
Zenith 
Ace
 46-36

 56-15

 43-42

 52-19 
2
81st 
Bucks 
Black
 18-45

 32-22

30-34

19-52 
0
 2 

 

CM CFrenzBucks RedNZ Flyer
Mixed 
Dash + Team KDM Points Position 
 Frenz  58-20

 35-28

 54-23

    69-9 
       2
   8 1st
Bucks
Red 
 20-58

 18-40 
0
 16-35 
     0
    34-37 
       0
 0 
NZ Flyer
Mixed 
 28-35

40-18 
2
  51-27

 55-17 
     2
 6 2nd
Dash +  23-54

    35-16 
      2 
 27-51

 35-20 
2
 3rd
Team 
KDM 
 9-69 
   0
  37-34 
     2
 17-55 
    0
20-35 
0
  

Details

Start:
June 22, 2015
End:
August 15, 2015
Event Categories:
,

Venue

Kallang Netball Centre
Kallang Netball Centre Singapore + Google Map