NEWS We are recruiting volunteers for mirxes Nations Cup 2023!

Our Events

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zonal Inter-schools Netball Championships 2015

January 15, 2015 - May 11, 2015

North Zone

Games are played at Republic Polytechnic

Round 1

C Division
Group A
Group B
  1. Singapore Sports School (SSP)
  2. Punggol Sec Sch (PGL)
  3. Admiralty Sec Sch (ADSS)
  4. Naval Base Sec Sch (NBS)
  5. St Nicholas Girls Sch (SNG)
  6. North Vista Sec Sch (NV)
  1. Anderson Sec Sch (AND)
  2. Serangoon Sec Sch (SSS)
  3. Christchurch Sec Sch (CHR)
  4. Fuchun Sec Sch (FC)
  5. Yishun Sec Sch (YS)
  6. Bowen Sec Sch (BW)
Group CGroup D
  1. CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)
  2. Hougang Sec Sch (HS)
  3. Compassvale Sec Sch (CVSS)
  4. Canberra Sec Sch (CS)
  5. Sengkang Sec Sch (SKS)
  6. Northland Sec Sch (NSS)
  7. Orchid Park Sec Sch (OPSS)
  1. Yio Chu Kang Sec Sch (YCK)
  2. Singapore Chinese Girls Sch (SCGS)
  3. Woodlands Sec Sch (WDL)
  4. Riverside Sec Sch (RS)
  5. Marsiling Sec Sch (MSL)
  6. Ahmad Ibrahim Sec Sch (AL)
  7. Evergreen Sec Sch (EVG)

 

DateTimeGroupCourtGameResults
15 Jan (Thurs) 12pmDBHYCKvsRS28 – 9 
1pmBCHCHRvsFC51 – 2 
1pmCBHHSvsCS33 – 5 
2pmCCHCVSSvsOPSS36 – 1
2pmABHSSPvsNV35 – 11
3pmDCHMSLvsAL11 – 15

 

DateTimeGroupCourtGameResults
16 Jan (Fri)12pmACHPGLvsADSS24 – 4
1pmDBHSCGSvsWDL42 – 0
1pmBCHANDvsSSS60 – 0
2pmBBHYSvsBW4 – 28
2pmCCHSKSvsNSS33 – 9 
3pmABHNBSvsSNG2 – 59

 

DateTimeGroupCourtGameResults
19 Jan (Mon)1pmCCHSJCvsOPSS55 – 0 
1pmCBHHSvsNSS36 – 12
2pmDCHWDLvsMSL0 – 10 
2pmDBHRSvsEVG6 – 11
3pmBCHANDvsCHR49 – 6 
3pmCBHCVSSVSSKS9 – 17
4pmACHPGLvsSNG5 – 51 
4pmBBHSSSvsYS11 – 3

 

DateTimeGroupCourtGameResults
21 Jan (Wed)2pmDCHSCGSvsEVG27 – 10
2pmABHSSPvsPGL59 – 3
3pmBCHCHRvsYS42 – 4 
3pmCBHHSvsSKS14 – 20
4pmACHADSSvsNBS16 – 18 
4pmCBHCVSSvsCS39 – 3

 

DateTimeGroupCourtGameResults
22 Jan (Thurs)2pmBBHANDvsBW51 – 10
3pmCBHSJCvsNSS43 – 7
4pmDBHYCKvsMSL27 – 6

 

DateTimeGroupCourtGameResults
27 Jan (Tues)  2pm ABHSNGvsNV 26 – 26
3pm CBHYCKvsAI 25 – 10
4pm BBHSSSvsCHR 2 – 26

 

DateTimeGroupCourtGameResults
29 Jan (Thurs)   2pm ABH SSP vs NBS61 – 1
3pm CBHFCvs YS6 – 14
4pm BBHCVSSvsNSS 32 – 8 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
3 Feb (Tues)     12pm BHCS vsNSS  6 – 35
1pm BHAI vsEVG 15 – 13 
2pm BH ADSS vsSNG 5 – 66 
3pm BHSSSvsBW11 – 23 
4pmD BHRSvsMSL25 – 17 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
5 Feb (Thurs)     12pmBH YCK vsSCGS  10 – 30
1pmBHFC vsBW 43 – 5 
2pmBHWDL vsEVG0 – 25 
3pmCBHNSS vsOPSS 29 – 7 
4pmBHSSP vsADSS  40 – 3

 

DateTimeGroupCourtGameResults
10 Feb (Tues)     12pmDBH RS vsAI 9 – 28
1pmCBHSKSvsOPSS35 – 3 
2pmBBHANDvsFC79 – 1 
3pmABHNBSvsNV1 – 41 
4pmCBHSJCvsHS49 – 8 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
12 Feb (Thurs)     12pmABH PGL vsNV 7 – 54
1pmDBHYCK vsWDL34 – 4 
2pmCBHCSvsOPSS5 – 11 
3pmCBHSJCvsSKS 38 – 7
4pmDBHSCGSvsMSL39 – 8 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
17 Feb (Tues)     12pmCBH SJC vsCS 55 – 0
1pmDBHYCK vsEVG27 – 18 
2pmDBHSCGSvsAI25 – 16
3pmDBHWDLvsRS5 – 30 
4pmCBHHSvsCVSS11 – 22 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
24 Feb (Tues)     12pmBCH ANDvsYS 47 – 2
12pmCBHSJCvsCVSS43 – 9 
1pmCCHHS vsOPSS30 – 4 
1pmABHPGLvsNBS 27 – 12
2pmBCHSSSvsFC29 – 10 
2pmDBHSCGSvsRS35 – 12 
3pmACHSSPvsSNG39 – 12 
3pmCBHCSvsSKS3 – 40 
4pmDCHWDLvsAI4 – 22 
4pmBBHCHRvsBW19 – 20 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
25 Feb (Wed)   1pm DCHMSLvs EVG 15 – 27
1pm ABHADSSvsNV1 – 51 

 

C Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
Singapore Sports Sch (SSP)515Anderson Sec Sch (AND)515
Punggol Sec Sch (PGL)56Serangoon Sec Sch (SSS)56
Admiralty Sec Sch (ADSS)50Christchurch Sec Sch (CHR)59
Navel Base Sec Sch (NBSS)53Fuchun Sec Sch (FC)50
St Nicholas Girls (SNG)510Yishun Sec Sch (YS)53
North Vista Sec Sch (NV)510Bowen Sec Sch (BW)512
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)618Yio Chu Kang Sec Sch (YCK)615
Hougang Sec Sch (HS)69Singapore Chinese Girls Sch (SCGS)618
Compassvale Sec Sch (CVSS)612Woodlands Sec Sch (WDL)60
Canberra Sec Sch (CS)60Riverside Sec Sch (RS)66
Sengkang Sec Sch (SKS)615Marsiling Sec Sch (MSL)63
Northland Sec Sch (NSS)66Ahmad Ibrahim Sec Sch (AI)612
Orchid Park Sec Sch (OPSS)63Evergreen Sec Sch (EVG)69

 

C Division Quarter Finals

Group AGroup B
  1. Singapore Chinese Girls Sch (SCGS)
  2. St Nicholas Girls (SNG)
  3. Anderson Sec Sch (AND)
  4. Sengkang Sec Sch (SKS)
  1. Singapore Sports Sch (SSP)
  2. Yio Chu Kang Sec Sch (YCK)
  3. CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)
  4. Bowen Sec Sch (BW)

 

DateTimeGroupCourtGameResults
27 Feb (Fri)1pmACHSCGSvsSKS27 – 15
1pmBBHSSPvsBW34 – 5
2pmBCHYCKvsSJC6 – 46
2pmABHSNGvsAND13 – 38
2 Mar (Mon)1pmBCHSSPvsYCK48 – 7
1pmABHSCGSvsSNG29 – 33
2pmACHANDvsSKS44 – 10
2pmBBHSJCvsBW34 – 7
4 Mar (Wed)1pmBCHYCKvsBW 
1pmABHSNGvsSKS 
2pmACHSCGSvsAND 
2pmBBHSSPvsSJC 

League Table 

Group A
 SCGSSNGANDSKSPoints
SCGSx29 – 33 27 – 153
SNG33 – 29x13 – 38 3
AND 38 – 13x44 – 106
SKS15 – 27 10 – 44x0
Group B
 SSPYCKSJCBWPoints
SSPx48 – 7 34 – 56
YCK7 – 48x6 – 46 0
SJC 46 – 6x34 – 7 6
BW5 – 34 7 – 34x0

 


 

B Division
Group A
Group B
  1. CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)
  2. Yishun Sec Sch (YS)
  3. Christchurch Sec Sch (CHR)
  4. Sembawang Sec Sch (SMB)
  5. Fuchun Sec Sch (FC)
  6. Compassvale Sec Sch (CVS)
  1. Singapore Sports School (SSP)
  2. Northland Sec Sch (NS)
  3. North Vista Sec Sch (NV)
  4. Woodlands Sec Sch (WDL)
  5. CHIJ St Nicholas (SNG)
  6. Admiralty Sec Sch (ADSS)
  7. Punggol Sec Sch (PGL)
Group CGroup D
  1. Bowen Sec Sch (BW)
  2. Riverside Sec Sch (RS)
  3. Canberra Sec Sch (CS)
  4. Serangoon Sec Sch (SSS)
  5. Singapore Chinese Girls (SCGS)
  6. Naval Base Sec Sch (NBS)
  7. Evergreen Sec Sch (EVG)
  1. Anderson Sec Sch (AND)
  2. Yio Chu Kang (YCK)
  3. Ahmad Ibrahim (AL)
  4. Woodlands Ring Sec Sch (WRS)
  5. Hougang Sec Sch (HS)
  6. Sengkang Sec Sch (SKS)
  7. Marsiling Sec Sch (MSL)

 

DateTimeGroupCourtGameResults
23 Jan (Fri) 2pmBCHNSvsWDL27 – 9
2pmBBHPGLvsSSP5 – 48 
3pmCCHSCGSvsSSS32 – 15
3pmCBHBWvsEVG40 – 10
4pmDCHHSvsSKS20 – 31
4pmDBHAIvsAND4 – 51

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 26 Jan (Mon) 2pmCCHNBSvsCS36 – 6
2pmDBHWRSvsHS16 – 27
3pmDCHSKSvsAI27 – 7 
3pmBBHNSvsNV9 – 43
4pmACHSJCvsSMB79 – 5
4pmBBHSNGvsADSS51 – 1

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 28 Jan (Wed) 2pmACHFCvsYS34 – 17
2pmBBHWDLvsSNG6 – 54
3pmDCHYCKvsAND16 – 41
3pmABHCHRvsCS47 – 17
4pmDCHMSLvsSKS10 – 31
4pmCBHEVGvsRS13 – 28

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 30 Jan (Fri) 2pmACHCHRvsSJC19 – 55
2pmDBHHSvsYCK32 – 32
3pmDCHAIvsWRS6 – 15
3pmCBHSCGSvsNBS46 – 13
4pmCCHSSSvsBW20 – 31
4pmBBHNVvsPGL42 – 10

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 2 Feb (Mon) 2pmCCHCSvsEVG13 – 34
2pmDBHANDvsMSL47 – 6
3pmCCHRSvsNSB22 – 25
3pmBBHADSSvsNS13 – 25
4pmBCHSNGvsSSP19 – 35
4pmABHSMBvsFC9 – 27

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 4 Feb (Wed) 1pmACHYSvsCHR 3 – 75
1pmDBHWRSvsMSL22 – 32 
2pmACHCSVvsFC29 – 11 
2pmBBHADSSvsWDL19 – 12 
3pmDCHYCKvsAL33 – 7 
3pmBBHPGLvsSNG8 – 33 
4pmCCHSSSvsRS26 – 25 
4pmCBHBWvsCS43 – 9 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 6 Feb (Fri) 12pmDCHWRSvsYCK 7 – 37
12pmCBHNBSvsBW9 – 48 
1pmDCHAIvsMSL25 – 14 
1pmABHSMBvsYS 23 – 19
2pmCCHSCGSvsCS59 – 2 
2pmBBHSSPvsNS61 – 4 
3pmDCHANDvsHS59 – 8 
3pmCBHSSSvsEVG22 – 22 
4pmBCHNVvsADSS58 – 2 
4pmABHSJCvsCVS54 – 8 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
9 Feb (Mon)1pmBCHWDLvsSSP 4 – 82
1pmCBHRSvsSCGS10 – 42 
2pmCCHEVGvsNBS24 – 21 
2pmDBHYCKvsSKS23 – 26 
3pmBCHADSSvsPGL14 – 26 
3pmDBHHSvsAI25 – 33 
4pmBCHNVvsSNG29 – 20 
4pmABHCHRvsSMB72 – 5 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
11 Feb (Wed) 1pmDCHMSLvsHS 24 – 18
1pmABHFCvsSJC2 – 59 
2pmCCHRSvsBW18 – 31 
2pmABHYSvsCVS7 – 33 
3pmBCHPGLvsWDL34 – 9 
3pmCBHCSvsSSS6 – 33 
4pmBCHSNGvsNS28 – 17 
4pmDBHANDvsWRS63 – 3 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
13 Feb (Fri)  12pmBCHNSvsPGL 19 – 23
12pmCBHCSvsRS11 – 42 
1pmACHCVSvsSMB39 – 8 
1pmBBHWDLvsNV2 – 64 
2pmDCHEVGvsSCGS9 – 49 
2pmCBHSKSvsAND9 – 48 
3pmACHSJCvsYS84 – 0 
3pmDBHMSLvsYCK27 – 27 
4pmBCHSSPvsADSS 68 – 3
4pmCBHNBSvsSSS24 – 16 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
16 Feb (Mon)1pmACHCHRvsFC 48 – 14
2pmDCHSKSvsWRS32 – 7 
3pmCCHBWvsSCGS17 – 20 
4pmBCHSSPvsNV50 – 13 

 

B Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)515Singapore Sports Sch (SSP)618
Yishun Sec Sch (YS)50Northland Sec Sch (NS)66
Christchurch Sec Sch (CHR)512North Vistra Sec Sch (NV)615
Sembawang Sec Sch (SMB)53Woodlands Sec Sch (WDL)60
Fuchun Sec Sch (FC)56CHIJ St Nicholas Girls Sch (SNG)612
Compassvale Sec Sch (CVS)59Admiralty Sec Sch (ADSS)63
   Punggol Sec Sch (PGL)69
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
Bowen Sec Sch (BW)615Anderson Sec Sch (AND)618
Riverside Sec Sch (RS)66Yio Chu Kang Sec Sch (YCK)68
Canberra Sec Sch (CS)60Ahmad Ibrahim Sec Sch (AI)66
Serangoon Sec Sch (SSS)67Woodlands Ring Sec Sch (WRS)63
Singapore Chinese Girls Sch (SCGS)618Hougang Sec Sch (HS)64
Navel Base Sec Sch (NBS)69Seng Kang Sec Sch (SKS)615
Evergreen Sec Sch (EVG)67Marsiling Sec Sch (MSL)67
 
B Division Quarter Finals
Group XGroup Y
  1. Anderson Sec Sch (AND)
  2. Singapore Chinese Girls’ Sch (SCGS)
  3. North Vista Sec Sch (NVS)
  4. Christchurch Sec Sch (CHR)
  1. Singapore Sports Sch (SSP)
  2. CHIJ St Joseph’s Convent (SJC)
  3. Bowen Sec Sch (BW)
  4. Sengkang Sec Sch (SKS)
 
DateTimeGroupCourtGameResults
25 Feb (Wed)3pmXCHANDvsCHR44 – 13
3pmYBHSSPvsSKS46 – 12
4pmXCHSCGSvsNV22 – 20
4pmYBHSJCvsBW39 – 15
27 Feb (Fri)3pmXCHANDvsNV35 – 21
3pmYBHSSPvsBW37 – 16
4pmXCHSCGSvsCHR26 – 11
4pmYBHSJCvsSKS41 – 11
2 Mar (Mon)3pmXCHNVvsCHR26 – 24
3pmYBHBWvsSKS29 – 21 
4pmXCHANDvsSCGS36 – 16 
4pmYBHSSPvsSJC36 – 27 

League Table 

Group X
 ANDSCGSNVCHRPoints
ANDx36 – 1635 – 2144 – 139
SCGS16 – 36x22 – 2026 – 116
NV21 – 3520 – 22x26 – 243
CHR13 – 4411 – 2624 – 26x0
Group Y
 SSPSJCBWSKSPoints
SSPx36 – 2737 – 1646 – 129
SJC27 – 36x39 – 1541 – 116
BW16 – 3715 – 39x29 – 213
SKS12 – 4611 – 4121 – 29x0
 

South Zone

Games are played at Kallang Netball Centre

C Division
Group A
Group B
  1. St Margaret’s Sec Sch (SMSS)
  2. Ang Mo Jio Sec Sch (AMKSS)
  3. Guang Yang Sec Sch (GYSS)
  4. Chong Boon Sec Sch (CBSS)
  1. Bartley Sec Sch (BSS)
  2. Cresent Girls’s Sch (CGS)
  3. Mayflower Sec Sch (MFSS)
  4. Kuo Chuan Presbyterian (KCP)
Group CGroup D
  1. CHIJ Toa Payoh (HIJ)
  2. Holy Innocents’ High Sch (HIHS)
  3. Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)
  4. CHIJ Saint Theresa’s Convent (STC)
  1. Raffles Girls’ Sch (RGS)
  2. Outram Sec Sch (OSS)
  3. Peirce Sec Sch (PSS)
  4. St Joseph’s Institution International(SJII)

 

DateTimeCourtGameResults
21 Jan (Wed)3pm 1SMSS vsAMKSS27 – 2
3pm 2BSSvsCGS1 – 46
3pm 3HIJvsHIHS68 – 1
4pm 1RGSvsOSS51 – 5
4pm 3MFSSvsKCP 7 – 28

 

DateTimeCourtGameResults
 26 Jan (Mon)3pmGYSS vsCBSS 7 – 32
3pm2 BSSvs MFSS1 – 27 
3pm3 FMSSvs STC24 – 11
4pm 1  PSSvs SJII4 – 8 
4pm2 CGSvs KCP26 – 11

 

DateTimeCourtGameResults
 28 Jan (Wed)3pm  1 SMSS vsGYSS 42 – 5
3pm 2 HIJvs FMSS57 – 5 
3pm 3 RGSvsPSS72 – 0
4pm 1 AMKSSvs CBSS14 – 18 
4pm 2 HIHSvsSTC24 – 40 
4pm 3 OSSvsSJII26 – 17

 

DateTimeCourtGameResults
 2 Feb (Mon)3pm 1 AMKSS vs GYSS24 – 14
3pm2 CGSvs MFSS43 – 2
3pm 3  HIHSvs FMSS 22 – 39
4pm1 OSSvsPSS42 – 5
4pm 2  SJIIvsRGS 2 – 56

  

DateTimeCourtGameResults
 4 Feb (Wed)3pm 1CBSS vsSMSS 6 – 30
3pm 2 KCPvs BSS43 – 7
3pm 3 STCvs HIJ5 – 62

 

C Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
St Margaret Sec Sch (SMSS)39Bartley Sec Sch (BSS)30
Ang Mo Kio Sec Sch (AMKSS)33Cresent Girls Sch (CSS)39
Guangyang Sec Sch (GYSS)30Mayflower Sec Sch (MFSS)33
Chong Boon Sec Sch (CBSS)36Kuo Chuan Presbyterian Sec Sch (KCP)33
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
CHIJ Toa Payoh Sec Sch (HIJ)39Raffles Girls Sch (RGS)39
Holy Innocents’ High Sch (HIHS)30Outram Sec Sch (OSS)36
Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)36Peirce Sec Sch (PSS)30
CHIJ St Theresa’s Convent (STC)33St Joseph Institution International (SJII)33

 

C Division Quarter Finals
C Division
Group XGroup Y
  1. Raffles Girls School (RGS)
  2. CHIJ Toa Payoh (HIJ)
  3. Kuo Chuan Presbyterian Sec (KCP)
  4. Chong Boon Sec Sch (CBSS)
  1. Crescent Girls School (CGS)
  2. St Margaret’s Sec Sch(SMSS)
  3. Outram Sec Sch (OSS)
  4. Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)
 
DateTimeVenueGameResult
Quarter-Finals
11 Feb (Wed)11amBishan Park SecRGSvs KCP 38 – 9
 12pmBishan Park SecCGSvs OSS 39 – 15 
 1pmBishan Park SecHIJvs CBSS 67 – 3 
 2pmBishan Park SecSMSSvs FMSS 24 – 13 
16 Feb (Mon)11amBishan Park SecCBSSvs RGS 8 – 49 
 12pmBishan Park SecFMSSvs CGS 21 – 28 
 1pmBishan Park SecKCPvs HIJ 8 – 53 
 2pmBishan Park SecOSSvs SMSS 7 – 33 
25 Feb (Wed)11amBishan Park SecOSSvs FMSS 19 – 38 
 12pmBishan Park SecKCPvs CBSS 23 – 20
 1pmBishan Park SecCGSvsSMSS 16 – 15 
 2pmBishan Park Sec RGSvs HIJ 13 – 31 
 Semi-Finals
2 Mar (Mon)11.30am SMSS WINNER GP X: HIJvs2ND GRP Y: SMSS44 – 12
 12.30pmSMSSWINNER GP Y: CGSvs 2ND GP X: RGS12 – 23 
3rd/4th Placing      
5 Mar (Thurs)11amSMSSLOSER SF1: SMSSvs LOSER SF2: CGS 
1st/2nd Placing      
10 Mar (Tues)1.30pmYishun Sports HallWINNER SF1: HIJvs  WINNER SF2: RGS 
 
 
B Division
Group A
Group B
  1. CHIJ Toa Payoh (HIJ)
  2. Bendemeer Sec Sch (BDMS)
  3. CHIJ Saint Theresa’s Convent (STC)
  4. Outram Sec Sch (OSS)
  5. Kuo Chuan Presbyterian (KCP)
  1. Raffles Girls’ Sch (RGS)
  2. Bishan Park Sec Sch (BPSS)
  3. Mayflower Sec Sch (MFSS)
  4. Chong Boon Sec Sch (CBSS)
  5. Guang Yang Sec Sch (GYSS)
Group CGroup D
  1. St Margaret’s Sec Sch (SMSS)
  2. Peirce Sec Sch (PSS)
  3. Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)
  4. Bartley Sec Sch (BSS)
  1. Cresent Girls’ Sch (CGS)
  2. Ang Mo Kio Sec Sch (AMKSS)
  3. Holy Innocents’ High Sch (HIHS)
  4. Serangoon Garden Sec Sch (SGS)

 

DateTimeCourtGameResults
22 Jan (Thurs)3pm 1HIJ vs BDMS 73- 2
3pm 2 RGSvs BPSS 62 – 3
3pm 3 SMSSvsPSS 38 – 7
4pm 1 CGSvsAMK38 – 13
4pm 2 OSSvsKCP23 – 19
4pm 3 CBSSvsGYS 31- 18
 
 
DateTimeCourtGameResults
27 Jan (Tues)3pm 1STC vsOSS16 – 36
3pm 2 MFSvs CBSS10 – 29 
3pm 3 FMSSvsBSS 53 – 4 
4pm 1 HIHSvsSGS33 – 14
4pm 2 GYSvs BPSS28 – 19
4pm 3 KCPvs BDMS 54 – 11
 
 
DateTimeCourtGameResults
29 Jan (Thurs)3pm 1HIJ vs STC62 – 7
3pm 2 RGSvs MFS49 – 8
3pm 3 SMSSvs FMSS45 – 11 
3pm 4CGSvsHIHS47 – 15
4pm 1 BDMSvsOSS16 – 40
4pm 2 BPSSvs CBSS10 – 29
4pm 3 PSSvs BSS48 – 5
4pm 4AMKvsSGS32 – 10
 
 
DateTimeCourtGameResults
3 Feb (Tues)3pm 1BDMS vs STC10 – 43
3pm 2 BPSSvs MFS20 – 20
3pm 3 PSSvs FMSS14 – 35
4pm 1 AMKvs HIHS28 – 28
4pm 2 HIJvs KCP61 – 8
4pm 3 RGSvsGYS 54 – 9
 
 
DateTimeCourtGameResults
5 Feb (Thurs)3pm 1OSS vs HIJ9 – 42
3pm 2 CBSSvs RGS1 – 51
3pm 3 BSSvs SMSS4 – 53
4pm 1 SGSvs CGS6 – 63
4pm 2 KCPvsSTC28 – 23
4pm 3 GYSvs MFS 26 – 9
 

B Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
CHIJ Toa Payoh Sec Sch (HIJ)412Raffles Girls Sch (RGS)412
Bendemeer Sec Sch (BDMS)40Bishan Park Sec Sch (BPSS)41
CHIJ St Theresa’s Convent (STC)43Mayflower Sec Sch (MFSS)41
Outram Sec Sch (OSS)49Chong Boon Sec Sch (CBSS)49
Kuo Chuan Presbyterian Sec Sch (KCP)46Guang Yang Sec Sch (GYSS)46
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
St Margaret’s Sec Sch (SMSS)39Crescent Girls’ Sch (CGS)9
Peirce Sec Sch (PSS)33Ang Mo Kio Sec Sch (AMKSS)34
Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)36Holy Innocents High Sch (HIHS)34
Bartley Sec Sch (BSS)30Serganoon Garden Sec Sch (SGS)30
 
B Division Quarter Finals
B Division
Group XGroup Y
  1. Raffles Girls School (RGS)
  2. CHIJ Toa Payoh (HIJ)
  3. Fairfield Methodist Sec Sch (FMSS)
  4. Ang Mo Kio Sec Sch (AMKSS)
  1. St Margaret’s Sec Sch (SMSS)
  2. Crescent Girls School (CGS)
  3. Chong Boon Sec Sch (CBSS)
  4. Outram Sec Sch (OSS)
 
DateTimeCourtGameResult
Quarter-Finals
12 Feb (Thurs)11amSMSSCGSvsOSS38 – 24
 12pmSMSSSMSSvsCBSS46 – 10
 1.45pmHIJHIJvsAMK58 – 9
 2.45pmHIJRGSvsFMSS51 – 13
17 Feb (Tues)11amSMSSAMKvsRGS14 – 51 
 12pmSMSSOSSvsSMSS10 – 41 
 1.45pmHIJFMSSvsHIJ7 – 62 
 2.45pmHIJCBSSvsCGS12 – 66 
26 Feb (Thurs)11amSMSSFMSSvsAMK26 – 36
 12pmSMSSSMSSvsCGS26 – 24 
 1.45pmHIJRGSvsHIJ25 – 33 
 2.45pmHIJCBSSvsOSS22 – 48 
 Semi-Finals
 3 Mar (Tues)11am SMSS WINNER GP X: HIJvs2ND GRP Y: CGS 
 12pmSMSSWINNER GP Y: SMSSvs 2ND GP X: RGS 
3rd/4th Placing      
 5 Mar (Thurs) 12pmSMSS LOSER SF1vs  LOSER SF2 
1st/2nd Placing      
 10 Mar (Tues) 4pmYishun Sports Hall WINNER SF1vs  WINNER SF2 
 
East Zone
 
Games are played at Dunman Secondary School and Temasek Polytechnic.
C Division
Group A
Group B
  1. Dunman Sec Sch (DMN)
  2. Temasek Sec Sch (TMS)
  3. Paya Lebar Methodist Girls’ Sec (PLMGS)
  4. Chung Cheng High Main (CCH)
  5. Tampines Sec Sch (TPS)
  1. Tanjong Katong Sec (TKS)
  2. Anglican High (AHS)
  3. Bedok South Sec Sch (BDS)
  4. Cedar Girls (CGS) 
  5. Coral Sec Sch (CS)
Group CGroup D
  1. Tanjong Katong Girls’ Sec (TKG)
  2. St Anthony’s Canossian Sec (SAC)
  3. CHIJ Katong Convent (KC)
  4. Bedok View Sec Sch (BV)
  5. Springfield Sec Sch (SPR)
  6. Damai Sec Sch (DMS)
  1. St Hilda’s Sec (SHS)
  2. Loyang Sec Sch (LYS)
  3. Pasir Ris Crest Sec (PRC)
  4. East Spring Sec Sch (ESSS)
  5. Greenview Sec Sch (GVS)
  6. Pasir Ris Sec Sch (PRS)
 
DateTimeGroupCourtGameResults
14 Jan (Wed)1pm TPSHS vs ESSS33 – 4
2pmC TP DMSvs TKSG1 – 30
3pmB TP BDSvs CGS4 – 29 
4pmA TP TPSvsTMS 19 – 15
 
DateTimeGroupCourtGameResults
16 Jan (Fri)1pm TPKC vsSPF 5 – 12
2pmC TP DMNvs CCHM59 – 2 
3pmD TP LYSvs GVS42 – 13
4pmB TP AHSvs CRL26 – 21

 

DateTimeGroupCourtGameResults
19 Jan (Mon)1pm TPSAC vsTKGS 1 – 41
2pmA TP TMSvs CCHM26 – 9 
3pmD TP LYSvs SHS16 – 17
4pmB TP TKSvs AHS28 – 11

 

DateTimeGroupCourtGameResults
20 Jan (Tues)1pmA TPPLMGS vs DMN9 – 35 
2pmB TP CRLvs BDS15 – 21 
3pmD TP PRCSvs PRS13 – 3
4pmC TP BVSvsSPF 2 – 33 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
21 Jan (Wed)1pmA TPCCHM vs TPS9 – 38
2pmB TP CGSvs TKS18 – 25
3pmD TP ESSSvs GVS16 – 7 
4pmC TP KCvsDMS 11 – 11 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
22 Jan (Thurs)2pmADMN ISH PLMGSvs CCHM35 – 10

 

DateTimeGroupCourtGameResults
23 Jan (Fri)1pmB TPAHSvs BDS28 – 9
2pmC TP SACvs KC1 – 19
3pmD TP SHSvs PRCS40 – 7
4pmD TP LYSvsPRS39 – 0

 

DateTimeGroupCourtGameResults
26 Jan (Mon)1pmC TPTKGSvs KC28 – 7
2pmB TP CGSvs AHS31 – 14
3pmA TP TMSvs PLMGS26 – 15
4pmD TP PRSvsESSS8 – 33

 

DateTimeGroupCourtGameResults
27 Jan (Tues)1pmA TPDMNvs TPS54 – 11
2pmB TP TKSvs BDS36 – 7
3pmA TP LYSvs PRCS33 – 10
4pmC TP SACvsBVS18 – 4

 

DateTimeGroupCourtGameResults
28 Jan (Wed)1pmD TPPRS vsSHS 0 – 46
2pmC TP SPFvs TKGS5 – 29

 

DateTimeGroupCourtGameResults
29 Jan (Thurs)1pmA DMN ISHDMN vs TMS43 – 16
2pmD DMN ISHGVS vsPRCS 13 – 12

 

DateTimeGroupCourtGameResults
30 Jan (Fri)1pmC TPSAC vs SPF7 – 28
2pmD TP LYSvs ESSS27 – 11 
3pmC TP BVSvs TKGSWalkover to TKGS 
4pmB TP CGSvsCRL 43 – 8

 

DateTimeGroupCourtGameResults
2 Feb (Mon)1pmA DMN ISHSHS vsGVS42 – 9 
2pmB DMN ISH SACvsDMS 12 – 21 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
5 Feb (Mon)1pmA DMN ISHKCvsBVS 22 – 4
2pmB DMN ISH SPFvsDMS 35 – 7 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
6 Feb (Mon)1pmD DMN ISHPRCSvsESSS 14 – 27
2pmD DMN ISH GVSvsPRS 31 – 6 
5.15pmA DMN ISHPLMGSvsTPS32 – 15
5.15pmB DMN ISHCRLvsTKS2 – 50

 

DateTimeGroupCourtGameResults
9 Feb (Mon)2pmC DMN ISHBVSvsDMS4 – 19

 

C Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
Dunman Sec Sch (DMN)412Tanjong Katong Sec Sch (TKS)412
Temasek Sec Sch (TMS)46Anglican High Sch (AHS)46
Paya Methodist Girls’ Sec (PLMGS)46Bedok South Sec Sch (BDS)43
Chung Cheng High (Main) Sch (CCHM)40Cedar Girls Sch (CGS)49
Tampines Sec Sch (TPS)46Coral Sec Sch (CRL)40
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
Tanjong Katong Girls Sch (TKGS)515St Hilda’s Sec Sch (SHS)515
St Anthony’s Cassosian Sec Sch (SAC)53Loyang Sec Sch (LYS)512
CHIJ Katong Convent (KC)57Pasir Ris Crest Sec Sch (PRCS)53
Bedok View Sec Sch (BVS)50Eastspring Sec Sch (ESSS)59
Springfield Sec Sch (SPF)512Greenview Sec Sch (GVS)56
Damai Sec Sch (DMS)57Pasir Ris Sec Sch (PRS)50

C Division Quarter Finals

Group XGroup Y
  1. Tanjong Girls’ Sec Sch (TKGS)
  2. Tanjong Katong Sec Sch (TKS)
  3. Loyang Sec Sch (LYS)
  4. Temasek Sec Sch (TMS)
  1. Dunman Sec Sch (DMN)
  2. St Hilda’s Sec Sch (SHS)
  3. Cedar Girls’ Sch (CGS)
  4. Springfield Sec Sch (SPF)
 
DateTimeGroupCourtGameResults
17 Feb (Tue)3.15pmY1CGSvsSHS21 – 15
 3.15pmY2SPFvsDMN5 – 50
 4.15pmX1LYSvsTKS10 – 31
 4.15pmX2TMSvsTKGS9 – 24
24 Feb (Tue)3.15pmY1DMNvsCGS 
 3.15pmY2SHSvsSPF 
 4.15pmX1TKGSvsLYS 
 4.15pmX2TKSvsTMS 
26 Feb (Thu)3.15pmY1SHSvsDMN 
 3.15pmY2SPFvsCGS 
 4.15pmX1TKSvsTKGS 
 4.15pmX2TMSvsLYS 

C Division League Table 

Group X
 TKGSTKSLYSTMSPoints
TKGSx  24 – 93
TKS x31 – 10 3
LYS 10 – 31x 0
TMS9 – 24  x0
Group Y
 DMNSHSCGSSPFPoints
DMNx50 – 5  3
SHS x15 – 21 0
CGS 21 – 15x 3
SPF5 – 50  x0
 
SEMI FINALS
DateTimeVenueGameResults
3 Mar (Tue)1515Dunman Sec SchWinner Gp Xvs2nd Gp Y 
1515Dunman Sec SchWinner Gp Yvs2nd Gp X 
3rd/4th PLACING
11 Mar (Wed)1100Bedok Sports HallLoser SF 1 vsLoser SF 2 
FINALS
11 Mar (Wed)1400Bedok Sports HallWinner SF 1vsWinner SF 2 

 


 

B Division
Group A
Group B
  1. Tanjong Katong Sec Sch (TKS)
  2. Greenview Sec Sch (GVS)
  3. Ping Yi Sec Sch (PYS)
  4. Chung Cheng High Main (CCH)
  5. Coral Sec Sch (CS)
  6. East View Sec Sch (EVS)
  1. Dunman Sec Sch (DMN)
  2. Pasir Ris Sec Sch (PRS)
  3. CHIJ Katong Convent (KC)
  4. Bedok View Sec Sch (BV)
  5. St Anthony’s Canossian Sec (SAC)
  6. East Spring Sec Sch (ESSS)
Group CGroup D
  1. Tanjong Katong Girls’ Sec (TKG)
  2. Bedok South Sec Sch (BDS)
  3. Tampines Sec Sch (TPS)
  4. Anglican High (AHS)
  5. Loyang Sec Sch (LYS)
  6. Temasek Sec Sch (TMS)
  7. Springfield Sec Sch (SPR)
  1. St Hilda’s Sec (SHS)
  2. Siglap Sec Sch (SSS)
  3. Paya Lebar Methodist Girls’ Sec (PLMGS)
  4. Pasir Ris Crest Sec (PRC)
  5. Damai Sec Sch (DMS)
  6. Changkat Changi Sec (CCS)
  7. Cedar Girls (CGS) 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
15 Jan (Thurs)3.15pmBDMN Court 1DMN vsKC 39 – 0
3.15pmCDMN Court 2AHSvsLYS20 – 26
4.15pmA DMN Court 1  CCHMvs GVS10 – 32
4.15pmADMN Court 2PYSvsEVS16 – 9
5.15pmDDMN Court 1  SHSvs PLMGS23 – 19
5.15pmCDMN Court 2 TMSvs BDS32 – 45

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 16 Jan (Fri)3.15pm  D DMN Court 1PRCS vsCGS 8 – 38
3.15pm BDMN Court 2 SACvs PRS30 – 13
4.15pm B DMN Court 1  ESSSvs BVS38 – 3
4.15pm ADMN Court 2 TKSSvs PYS69 – 7
5.15pm CDMN Court 1  TKGSvs TPS47 – 14
5.15pm DDMN Court 2 SSSvs CCS27 – 11

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 20 Jan (Tues)3.15pmDMN Court 1 TKS vs GVS52 – 6
3.15pmDDMN Court 2 SSSvs DMS18 – 19
4.15pmD DMN Court 1  CGSvs SHS25 – 22
4.15pmBDMN Court 2 KCvs SAC 8 – 32

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 22 Jan (Thurs)3.15pm B DMN Court 1BVS vs PRS19 – 30
3.15pm DDMN Court 2 PRCSvs CCS27 – 10
4.15pm C DMN Court 1  TPSvs LYS18 – 29
4.15pm ADMN Court 2 CCHMvsPYS 33 – 9

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 23 Jan (Fri)3.15pm DDMN Court 1PLMGS vsDMS 35 – 9
3.15pm DDMN Court 2SSS vsCGS 8 – 40
4.15pm A DMN Court 1  GVSvs CRL23 – 15
4.15pm ADMN Court 2 TKSvs EVS67 – 1

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 27 Jan (Tues)3.15pm DDMN Court 1SHS vs SSS50 – 4
3.15pm CDMN Court 2 TMSvs SPF17 – 18
4.15pm D DMN Court 1  PLMGSvs CGS36 – 12
4.15pm BDMN Court 2 KCvs ESSS8 – 25
5.15pm CDMN Court 1  TKGSvs AHS36 – 12
5.15pm CDMN Court 2 BDSvsTPS 29 – 28

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 29 Jan (Thurs)3.15pm BDMN Court 1SAC vs DMN 6 – 40
3.15pm CDMN Court 2 TMSvs TPS24 – 35
4.15pm A DMN Court 1  GVSvs PYS13 – 12
4.15pm ADMN Court 2 CCHMvs EVS38 – 4
5.15pm CDMN Court 1  TKGSvs LYS31 – 24
5.15pm DDMN Court 2 PRCSvs DMS17 – 15

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 3 Feb (Fri)3.15pmDMN Court 1 DMN vs BVS 59 – 3
3.15pm DDMN Court 2 DMSvs CCS 41 – 25
4.15pm B DMN Court 1 KC vs PRS22 – 16 
4.15pm CDMN Court 2 TKGSvs SPF28 – 8 
5.15pm ADMN Court 1  TKSvs CRL40 – 21 
5.15pm DDMN Court 2 PLMGSvs SSS34 – 7 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 5 Feb (Thurs)3.15pmDMN Court 1DMN vsESSS  32 – 14
3.15pmDDMN Court 2 CCSvs CGS8 – 55 
4.15pm DMN Court 1  CCHMvs CRL18 – 32 
4.15pmCDMN Court 2 LYSvs TMS34 – 10 
5.15pmBDMN Court 1  BVSvs SAC18 – 36 
5.15pmADMN Court 2 GVSvs EVS40 – 2 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
6 Feb (Fri)3.15pm CDMN Court 1SPF vs BDS 26 – 20
3.15pm CDMN Court 2 TPSvs AHS27 – 22 
4.15pm D DMN Court 1  SHSvs DMS43 – 23 
4.15pm DDMN Court 2 PLMGSvsPRCS 43 – 6 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 10 Feb (Fri)3.15pm D DMN Court 1PLMGS vsCCS  50 – 8
3.15pm CDMN Court 2 AHSvs BDS28 – 28 
4.15pm C DMN Court 1  TKGSvs TMS37 – 18 
4.15pm ADMN Court 2 CRLvs PYS36 – 12 
5.15pm DDMN Court 1  CGSvs DMS37 – 19 
5.15pm DDMN Court 2 SHSvs PRCS47 – 12 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 12 Feb (Thurs)3.15pm B DMN Court 1 DMN vs PRS 44 – 5
3.15pm BDMN Court 2 SACvs ESSS19 – 37 
4.15pm C DMN Court 1  SPFvs LYS16 – 36 
4.15pm DDMN Court 2 SHSvsCCS 52 – 9 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 13 Feb (Fri)3.15pm CDMN Court 1TKGS vsBDS  34 – 21
3.15pm ADMN Court 2 CRLvs EVS38 – 5 
4.15pm A DMN Court 1  TKSSvs CCHM55 – 6 
4.15pm DDMN Court 2 SSSvs PRCS14 – 23 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
 16 Feb (Mon)3.15pm C DMN Court 1AHS vs SPF 16 – 23
3.15pm BDMN Court 2 ESSSvs PRS46 – 8 
4.15pm B DMN Court 1  KCvs BVS26 – 24 
4.15pm CDMN Court 2 BDSvs LYS 25 – 33 

 

B Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
Tanjong Katong Sec Sch (TKS)515Dunman Sec Sch (DMN)515
Greenview Sec Sch (GVS)512Pasir Ris Sec Sch (PRS)53
Pingyi Sec Sch (PYS)53CHIJ Katong Convent (KC)56
Chung Cheng High (Main) Sch (CCHM)56Bedok View Sec Sch (BVS)50
Coral Sec Sch (CRL)59St Anthony’s Cassosian Sec Sch (SAC)59
Eastview Sec Sch (EVS)50East Spring Sec Sch (ESSS)512
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
Tanjong Katong Girls Sch (TKGS)618St Hilda’s Sec Sch (SHS)515
Bedok South Sec Sch (BDS)67Siglap Sec Sch (SSS)53
Tampines Sec Sec (TPS)69Paya Lebar Methodist Girls Sch (PLMGS)515
Anglican High Sch (AHS)62Pasir Ris Crest Sec Sch (PRCS)59
Loyang Sec Sch (LYS)615Damai Sec Sch (DMS)56
Temasek Sec Sch (TMS)61Changkat Changi Sec Sch (CCS)50
Springfield Sec Sch (SPF)69Cedar Girls Sch (CGS)515

 

B Division Quarter Finals

Group XGroup Y
  1. Tanjong Girls’ Sec Sch (TKGS)
  2. Tanjong Katong Sec Sch (TKS)
  3. St Hilda’s Sec Sch (SHS)
  4. East Spring Sec Sch (ESSS)
  1. Dunman Sec Sch (DMN)
  2. Paya Lebar Methodist Girls’ Sec (MGS)
  3. Loyang Sec Sch (LYS)
  4. Greenview Sec Sch (GVS)
 
DateTimeGroupCourtGameResults
23 Feb (Mon)3.15pmY1PLMGSvsLYS 
 3.15pmY2DMNvsGVS 
 4.15pmX1TKSvsSHS 
 4.15pmX2TKGSvsESSS 
25 Feb (Wed)3.15pmY1LYSvsDMN 
 3.15pmY2GVSvsPLMGS 
 4.15pmX1SHSvsTKGS 
 4.15pmX2ESSSvsTKS 
27 Feb (Fri)3.15pmY1DMNvsPLMGS 
 3.15pmY2LYSvsGVS 
 4.15pmX1TKGSvsTKS 
 4.15pmX2SHSvsESSS 

B Division League Table 

Group X
 TKGSTKSSHSESSSPoints
TKGSx    
TKS x   
SHS  x  
ESSS   x 
Group Y
 DMNPLMGSLYSGVSPoints
DMNx    
PLMGS x   
LYS  x  
GVS   x 
 
SEMI FINALS
DateTimeVenueGameResults
3 Mar (Tue)1615Dunman Sec SchWinner Gp Xvs2nd Gp Y 
1615Dunman Sec SchWinner Gp Yvs2nd Gp X 
3rd/4th PLACING
11 Mar (Wed)1215Bedok Sports HallLoser SF 1 vsLoser SF 2 
FINALS
11 Mar (Wed)1515Bedok Sports HallWinner SF 1vsWinner SF 2 
 

West Zone

Games are played at Jurong West Sports Centre and River Valley High School.

C Division Round 1

C Division
Group A
Group B
  1. Jurong West Sec Sch (JWS)
  2. Commonweath Sec Sch (CWS)
  3. Nanyang Girls’ High (NYG)
  4. Juying Sec Sch (JYS)
  5. Zhenghua Sec Sch (ZSS)
  1. Methodist Girls’ School (MGS)
  2. West Spring Sec Sch (WSP)
  3. Hong Kah Sec Sch (HKS)
  4. Chestnut Drive Sec Sch (CDS)
  5. Regent Sec Sch (RGT)
  6. Chua Chu Kang Sec Sch (CCK)
Group CGroup D
  1. Hua Yi Sec Sch (HYS)
  2. Jurongville Sec Sch (JVS)
  3. Yuan Ching Sec Sch (YCS)
  4. Dunearn Sec Sch (DSS)
  5. Bukit Panjang Govt High (BP)
  6. River Valley High (RVH)
  1. Clementi Town Sec Sch (CTS)
  2. Nan Hua High (NHH)
  3. Westwood Sec Sch (WSS)
  4. Pioneer Sec Sch (PSS)
  5. Tanglin Sec Sch (TS)
  6. Hillgrove Sec Sch (HG)

 

DateTimeGroupCourtGameResults
20 Jan (Tues)12pm A JWSC1JWSSvsCWS 15 – 14
12pm B JWSC2 MGSvsWSP 40 – 6
1pmJWSC1NYGvsJYS 42 – 3
1pmJWSC2 HKSvsCDS 2 – 6
2pmDJWSC1CTSvsWSS17 – 16
2pmBJWSC2RSvsCCK14 – 12
3pmDJWSC1NHHvsHG30 – 10
3pmDJWSC2PSSvsTS13 – 16

 

DateTimeGroupCourtGameResults
22 Jan (Thurs)3pm C RV1HYSvsJVS 8 – 21
3pmDRV2NHH vsCTS 27 – 13
4pmCRV1YCSvsDSS8 – 8
4pmDRV2PSSvsHG5 – 9
5pmCRV1BPvsRVH23 – 10
5pmDRV2TSSvsWSS24 – 5

 

DateTimeGroupCourtGameResults
27 Jan (Tues)12pmJWSC2CDSvsCCK11 – 13
12pmCJWSC1RVH vsYCS34 – 3
1pmBJWSC2WSSvsRGT32 – 11 
1pmCJWSC1DSS vsHYS16 – 5
2pmCJWSC2BPvsJVS44 – 12
2pmBJWSC1MGSvsHKS74 – 0
3pmAJWSC2ZSSvsCWS11 – 29
3pmAJWSC1JWSvsJYS22 – 12

 

DateTimeGroupCourtGameResults
29 Jan (Thurs)3pm  D  RV2HGvsWSS16- 18
3pmBRV1HKSvsRGT2 – 23
4pmBRV2WSSvsCCK30 – 13
4pmDRV1CTSvsTSS27 – 17
5pmBRV2MGSvsCDS42 – 1 
5pmDRV1NHHvsPSS33- 7

 

DateTimeGroupCourtGameResults
3 Feb (Tues)3pm  C  RV1BPvsHY54 – 1
3pmDRV2NHHvsTS32 – 7
4pmCRV1YCSvsJVS4 – 26
4pmDRV2PSSvsWSS8 – 7
5pmCRV1RVHvsDSS30 – 6
5pmDRV2CTSvsHG30 – 20

 

DateTimeGroupCourtGameResults
5 Feb (Thurs)12pm  C  JWSC1RVHvsJVS30 – 19
12pmBJWSC2MGSvsRGT59 – 5
1pmCJWSC1BPvsDSS44 – 3
1pmBJWSC2HKSvsCCK4 – 26
2pmAJWSC1NYGvsJWS46 – 5
2pmBJWSC2WSPvsCDS30 – 12
3pmAJWSC2JYSvsZSS20 – 13

 

DateTimeGroupCourtGameResults
10 Feb (Tues)3pm  B RV1WSPvsHKS30 – 6
3pmARV2ZSSvsJWS12 – 13
4pmBRV1CDSvsRGT4 – 7
4pmARV2NYGvsCSS48 – 7
5pmBRV1MGSvsCCK57 – 3
5pmCRV2YCSvsHY14 – 4

 

DateTimeGroupCourtGameResults
12 Feb (Thurs)12pm  C  JWSC1RVHvsHY38 – 1
12pmAJWSC2NYGvsZSS51 – 1
1pmCJWSC1BPvsYCS54 – 3
1pmAJWSC2JYSvsCSS18 – 29
2pmCJWSC1DSSvsJVS11 – 26
2pmDJWSC2CTSvsPSS25 – 10
3pmDJWSC1NHHvsWSS36 – 9

C Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
Jurong West Sec Sch (JWS)49Methodist Girls Sch (MGS)515
Commonwealth Sec Sch (CWS)46Westspring Sec Sch (WSP)512
Nanyang Girls High (NYG)412Hong Kah Sec Sch (HKS)50
Juying Sec Sch (JYS)43Chestnut Drive Sec Sch (CDS)53
Zhenghua Sec Sch (ZSS)40Regent Sec Sch (RGT)59
   Choa Chu Kang Sec Sch (CCK)56
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
Huayi Sec Sch (HYS)50Clementi Town Sec Sch (CTS)512
Jurongville Sec Sch (JVS)59Nanhua High Sch (NHH)515
Yuan Ching Sec Sec (YCS)54Westwood Sec Sch (WSS)53
Dunearn Sec Sch (DSS)54Pioneer Sec Sch (PSS)53
Bukit Panjang Govt High Sch (BP)515Tanglin Sec Sch (TS)56
River Valley High Sch (RVH)512Hillgrove Sec Sch (HG)56

C Division Round 2 Grouping

Group XGroup Y
  1. Nanyang Girls Sch (NYG)
  2. Bukit Panjang Govt High Sch (BP)
  3. Clementi Town Sec Sch (CTS)
  4. West Spring Sec Sch (WSP)
  1. Nanhua High Sch (NHH)
  2. Methodist Girls Sch(MGS)
  3. Jurong West Sec Sch (JWS)
  4. River Valley High Sch (RVH)
 
C Division Round 2 League Table 
Group X
 NYGBPCTSWSPPoints
NYGx26 – 3335 – 931 – 136
BP33 – 26x51 – 739 – 59
CTS9 – 357 – 51x16 – 210
WSP13 – 315 – 3921 – 16x3
Group Y
 NHHMGSJWSRVHPoints
NHHx18 – 2629 – 1123 – 176
MGS26 – 18x43 – 221 – 159
JWS11 – 292 – 43x9 – 150
RVH17 – 2315 – 2115 – 9x3

C Division Semi Finals

SEMI FINALS
DateTimeVenueGameResults
6 Mar (Fri)11amRiver Valley High SchWinner Gp X: BPvs2nd Gp Y: NHH31 – 23
12pmRiver Valley High SchWinner Gp Y: MGSvs2nd Gp X: NYG28 – 20
3rd/4th PLACING
11 Mar (Wed)11amJurong East Sports HallLoser SF 1: NHHvsLoser SF 2: NYG24 – 32
FINALS
11 Mar (Wed)1pmJurong East Sports HallWinner SF 1: BPvsWinner SF 2: MGS14 – 29

 

B Division
Group AGroup B
  1. River Walley High (RVH)
  2. Westwood Sec Sch (WSS)
  3. Nanhua High (NHH)
  4. Jurong West Sec Sch (JWS)
  5. West Spring Sec Sch (WSP)
  6. Chestnut Drive Sec Sch (CDS)
  1. Methodist Girls’ School (MGS)
  2. Tanglin Sec Sch (TS)
  3. Commonwealth Sec Sch (CSS)
  4. Juying Sec Sch (JYS)
  5. Zhenghua Sec Sch (ZSS)
  6. Yusof Ishak Sec Sch (YIS)
  7. Boon Lay Sec (BLS)
Group CGroup D
  1. Nanyang Girs’ High (NYG)
  2. Jurongville Sec Sch (JVS)
  3. Hong Kah Sec Sch (HKS)
  4. Hillgrove Sec Sch (HG)
  5. Dunearn Sec Sch (DSS)
  6. Pioneer Sec Sch (PSS)
  7. Clementi Town Sec Sch (CTS)
  1. Bukit Panjang Govt High (BP)
  2. Hua Yi Sec Sch (HY)
  3. NUS High (NUS)
  4. Unity Sec Sch (US)
  5. Choa Chu Kang Sec Sch (CCK)
  6. Yuan Ching Sec Sch (YCS)
  7. Regent Sec Sch (RGT)

 

DateTimeGroupCourtGameResults
19 Jan (Mon))12pm A JWSC1RVHvsWSS  36 – 14
12pm B JWSC2 CSSvsJYS  31 – 18
1pmJWSC1NHHvsJWS  15 – 12
1pmJWSC2 MGSvsTS  61 – 6
2pmAJWSC1WSPvsCDS 50 – 2
2pmBJWSC2ZSSvsYIS 44 – 3
3pmDJWSC1HYvsYCS 0 – 66
3pmDJWSC2NUSvsRGT 13 – 25

 

DateTimeGroupCourtGameResults
23 Jan (Fri)3pm A RV1JWSvsCDS 39 – 9
3pmBRV2MGS vsJYS 45 – 6
4pmARV1WSSvsWSP13 – 26
4pmBRV2ZSSvsBLS28 – 1
5pmARV1RVHvsNHH29 – 8
5pmBRV2CSSvsYIS 55 – 5

 

DateTimeGroupCourtGameResults
26 Jan (Mon)12pm C JWSC1PSSvsCTS 15 – 36
12pm D JWSC2 NUSvsCCK 23 – 18
1pmCJWSC1NYGvsHKS 61 – 4
1pmJWSC2 USvsYCS  10 – 37
2pmCJWSC1JVSvsHG 29 – 24
2pmDJWSC2HYvsRGT5 – 51
3pmBJWSC1TSvsZSS13 – 21
3pmBJWSC2MGSvsYIS 85 – 1

 

DateTimeGroupCourtGameResults
28 Jan (Wed)3pm A RV1NHHvsWSP 20 – 24
3pmBRV2MGS vsBLS 55 – 4
4pmARV1WSSvsCDS18 – 9
4pmBRV2JYSvsZSS12 – 17
5pmARV1RVHvsJWS33 – 10
5pmBRV2TSvsCSS16 – 35

 

DateTimeGroupCourtGameResults
30 Jan (Fri)3pm C RV1JVSvsPSS 28 – 12
3pmDRV2BP vsRGT 53 – 6
4pmCRV1HKSvsCTS6 – 33
4pmDRV2USvsCCK11 – 16
5pmCRV1NYGvsDSS51 – 1
5pmDRV2HYvsNUS 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
2 Feb (Mon)12pm C JWSC1NYGvsCTS 28 – 11
12pm D JWSC2 YCSvsRGT 26 – 20
1pmCJWSC1HGvsDSS 36 – 17
1pmJWSC2 BPvsNUS 51 – 3
2pmCJWSC1JVSvsHKS37 – 17
2pmDJWSC2HYvsUS11 – 41
3pmBJWSC2JYSvsBLS23 – 7 

 

DateTimeGroupCourtGameResults
4 Feb (Wed)3pm A RV1NHHvsCDS 34 – 5
3pmBRV2TS vsYIS 38 – 7
4pmARV1WSSvsJWS15 – 22
4pmBRV2CSSvsBLS29 – 8
5pmARV1RVHvsWSP27 – 7
5pmBRV2MGSvsZSS57 – 7

 

DateTimeGroupCourtGameResults
6 Feb (Fri)3pm C RV1HKSvsHG 14 – 35
3pmDRV2BP vsUS 45 – 4
4pmCRV1NYGvsJVS34 – 10
4pmDRV2CCKvsRGT18 – 17
5pmCRV1DSSvsPSS13 – 15
5pmDRV2NUSvsYCS11 – 26

 

DateTimeGroupCourtGameResults
9 Feb (Mon)12pm A JWSC1WSSvsNHH 17 – 26 
12pm B JWSC2 YISvsBLS 5 – 35
1pmJWSC1JWSvsWSP 12 – 31
1pmJWSC2 MGSvsCSS 44 – 24
2pmAJWSC1RVHvsCDS49 – 5
2pmBJWSC2TSvsJYS22 – 23
3pmCJWSC1 NYGvsHG39 – 12
3pmCJWSC2DSSvsCTS8 – 33

 

DateTimeGroupCourtGameResults
11 Feb (Wed)3pm C RV1JVSvsDSS 38 – 10
3pmDRV2HY vsCCK 4 – 57
4pmCRV1HKSvsPSS20 – 16
4pmDRV2BPvsYCS35 – 10
5pmCRV1HGvsCTS13 – 17
5pmDRV2USvsRGT14 – 23

 

DateTimeGroupCourtGameResults
13 Feb (Fri)3pmBRV1CSSvsZSS 26 – 20
3pmDRV2BP vsCCK 47 – 15
4pmBRV1JYSvsYIS37 – 0
4pmCRV2NYGvsPSS54 – 4
5pmBRV1TSvsBLS18 – 10

 

DateTimeGroupCourtGameResults
16 Feb (Mon))12pmCJWSC1HKSvsDSS 19 – 16
12pmDJWSC2 NUSvsUS 16 – 11
1pmCJWSC1HGvsPSS 36 – 17
1pmDJWSC2 BPvsHY 73 – 4
2pmDJWSC1CCKvsYCS21 – 22

B Division Round 1 League Table 

Group A  Group B  
TeamsPlayedPointsTeamsPlayedPoints
River Valley High Sch (RVH)515Methodist Girls Sch (MGS)618
Westwood Sec Sch (WSS)53Tanglin Sec Sch (TS)66
Nanhua High (NHH)59Commonwealth Sec Sch (CSS)615
Jurong West Sec Sch (JWS)56Juying Sec Sch (JYS)69
Westspring Sec Sch (WSP)512Zhenghua Sec Sch (ZSS)612
Chestnut Drive Sec Sch (CDS)5 0Yusof Ishak Sec Sch (YIS)60
   Boon Lay Sec (BLS)63
Group C  Group D  
TeamsPlayed PointsTeamsPlayed Points
Nanyang Girls High Sch (NYH)618Bukit Panjang Govt High (BP)618
Jurongville Sec Sch (JVS)613Hua Yi Sec Sch (HY)60
Hong Kah Sec Sch (HKS)66NUS High Sch (NUS)69
Hillgrove Sec Sch (HG)69Unity Sec Sch (US)63
Dunearn Sec Sch (DSS)60Choa Chu Kang Sec Sch (CCK)69
Pioneer Sec Sch (PSS)63Yuan Ching Sec Sch (YCS)615
Clementi Town Sec Sch (CTS)613Regent Sec Sch (RGT)6
 

B Division Round 2 Grouping

Group XGroup Y
  1. River Valley High Sch(RVH)
  2. Methodist Girls Sch (MGS)
  3. Clementi Town Sec Sch (CTS)
  4. Yuan Ching Sec Sch (YCS)
  1. Nanyang Girls High Sch(NYG)
  2. Bukit Panjang Govt High (BP)
  3. West Spring Sec Sch (WSP)
  4. Commonwealth Sec Sch (CSS)
 
B Division Round 2 League Table 
Group X
 RVHMGSCTSYCSPoints
RVHx26 – 3728 – 936 – 96
MGS37 – 26x37 – 848 – 139
CTS9 – 288 – 37x26 – 173
YCS9 – 3613 – 4817 – 26x0
Group Y
 NYGBPWSPCSSPoints
NYGx28 – 1627 – 2029 – 109
BP16 – 28x28 – 934 – 136
WSP20 – 279 – 28x29 – 203
CSS10 – 2913 – 3420 – 29x0

B Division Semi Finals

SEMI FINALS
DateTimeVenueGameResults
6 Mar (Fri)1pmRiver Valley High SchWinner Gp X: MGSvs2nd Gp Y: BP31 – 28
2pmRiver Valley High SchWinner Gp Y: NYGvs2nd Gp X: RVH21 – 23
3rd/4th PLACING
11 Mar (Wed)1200Jurong East Sports HallLoser SF 1: BPvsLoser SF: NYG20 – 44
FINALS
11 Mar (Wed)1400Jurong East Sports HallWinner SF 1: MGSvsWinner SF 2: RV18 – 27

Details

Start:
January 15, 2015
End:
May 11, 2015
Event Category:

Venue

Republic Polytechnic
Republic Polytechnic Singapore + Google Map