NEWS We are recruiting volunteers for mirxes Nations Cup 2023!
  • SINGAPORE WINS MIRXES NATIONS CUP 2023!

News

Announcement of the M1 Age Group Zonal Development Squad

Congratulations to the following players who have been selected in the M1 Age Group Zonal Development Squad!

17 & Under | 14 & Under

17 & Under – North Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Nurhayati Bte Mohd NordinAdmiralty Secondary SchoolGK, GD
2Ang Cassey JoyceBowen Secondary SchoolC, GD
3Chong Jia EnChung Cheng High School (Yishun)GA, GS
4Gracia KhooCompassvale Secondary SchoolGA, GS
5Melannie SeeCompassvale Secondary SchoolGD, GK
6Nicole TanCompassvale Secondary SchoolGK, GD
7Sheryl Goh Jia YingCompassvale Secondary SchoolGS
8Liyana Qistina Bte HelmyEvergreen Secondary SchoolGS, GA, WA, C, WD
9Phua Hui YingEvergreen Secondary SchoolALL
10Dina Diyana Btw Mohamed AyobRiverside Secondary SchoolGD, GK
11Charity WongSerangoon Secondary SchoolGD, GK
12Nur Jeslyn Bte HishamWoodgrove Secondary SchoolC, WA
13Toh XIn NingWoodgrove Secondary SchoolGA, GS
14Sim Le YiWoodlands Secondary SchoolGA, C, GD
15Winona LamYio Chu Kang Secondary SchoolWD, GD, GK

 
17 & Under – South Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Chong Sze AnnCrescent Girls’ SchoolGD
2Jazlynn Quek Wei HuiCrescent Girls’ SchoolGA, GS
3Kezia KhooCrescent Girls’ SchoolWA, C, WD
4Preetvin KeurCrescent Girls’ SchoolGS, GA, WA
5Tia-Lee RaoCrescent Girls’ SchoolWD
6Kristal SumFairfield Methodist Secondary SchoolGS
7SylviaKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolGS
8Quat Li YunOutram Secondary SchoolWA
9Rachel NgOutram Secondary SchoolGD
10Elizabeth OwPeirce Secondary SchoolGK, GD, C
11Nur DyliaPeirce Secondary SchoolGK, GD, C
12Melissa HockRaffles Girls’ SchoolGA, GS
13Nimisha Thapa MagarSerangoon Gardens Secondary SchoolGA, GS
14Wan Zheng YeeSerangoon Gardens Secondary SchoolGA, GS

 
17 & Under – East Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Long Wei LinAnglican High SchoolC, WA, GA
2De Conceicao Leandrea JadeCedar Girls’ Secondary SchoolGD, GK
3Gwendolyn Hoo Hui-QiCedar Girls’ Secondary SchoolGA, GS
4Joie ChiaCedar Girls’ Secondary SchoolC, WA
5Lydia Loh Li XuanCedar Girls’ Secondary SchoolWD, C, WA
6Ong FeliciaCedar Girls’ Secondary SchoolGA, GS
7Tara Elizabeth KokCHIJ Katong ConventWA, C, GD
8Poon Wen Jun SherriDamai Secondary SchoolGS, GA
9Goh Ting Ru PhebePasir Ris Crest Secondary SchoolWA, GA
10Teo Yi Jing GeraldinePasir Ris Crest Secondary SchoolC, WA
11Adrianna TanSt. Anthony’s Canossian Secondary SchoolGK, GD
12Aw-Yeong Koh Xuan NicoleSt. Anthony’s Canossian Secondary SchoolWA, C
13Uzma Rashad d/o RayhanSt. Anthony’s Canossian Secondary SchoolGA, GS
14Sabrina Nicole NadenTanjong Katong Secondary SchoolGA, GS

 
17 & Under – West Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Ker Rui EnBoon Lay Secondary SchoolC, WA
2Loh Kye Sing BerniceBoon Lay Secondary SchoolGS, GA
3Klara Olivia ObbardChoa Chu Kang Secondary SchoolGD, GK
4Charmine WooClementi Town Secondary SchoolGS, GA, WA, GD
5Christina WeeClementi Town Secondary SchoolGK, GD
6Clariss LeeClementi Town Secondary SchoolGK, GD, GA
7Nur Alyssa OoiClementi Town Secondary SchoolWA, GA, GS
8Nur Raisah Arina Bte Abdul RHong Kah Secondary SchoolGS, GA, GD, GK
9Low Hui TingJurong West Secondary SchoolGS
10Look Jie Ling AlosiaJurongville Secondary SchoolWA, C, WD
11Ng Hui QinRegent Secondary SchoolWD, GD, GK
12Oh Jun NingRiver Valley High SchoolGD, GK
13Tan ZiningRiver Valley High SchoolC
14Joy Cheo Jing XuanWest Spring Secondary SchoolGS, GA
15Yang JinningWest Spring Secondary SchoolGK, GD

 



14 & Under – North Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1A Alisya Qisthina Bte NikAdmiralty Secondary SchoolC, WA
2Chloe Chiang Qiao YingBowen Secondary SchoolGK
3Sun Han Ning VanessaBowen Secondary SchoolGD
4Chan Pei QingCompassvale Secondary SchoolGA, WA
5Jolie TanCompassvale Secondary SchoolGK, GD
6Nur Elisa Bte IrwinEvergreen Secondary SchoolGS, GA, WA, C, WD
7Nur Ummairah Binte Nor HishamEvergreen Secondary SchoolGS, GA, WA, WD, GD, GK
8Nur Atika Binte Muhammad SallehSembawang Secondary SchoolGD, GK
9Subbnha KalidasanSingapore Chinese Girls’ SchoolWD, GD, GK
10Elyzza Binte Muhd ShakirWoodgrove Secondary SchoolWA, C
11Lim Jing WenWoodgrove Secondary SchoolGA, WD, C
12Mavis Goh Xin YiWoodgrove Secondary SchoolGK, GD
13Sadayan Nur OiyanahWoodgrove Secondary SchoolGS, GA
14Tan Zhi NingWoodgrove Secondary SchoolGK, GD

 
14 & Under – South Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Elaine FooAng Mo Kio Secondary SchoolGS, GA
2Loh Yi XuanAng Mo Kio Secondary SchoolGK, C
3Cadence Soh Wee LynnCHIJ St Theresa’s ConventGK, GD, WD
4Deborah Lim Tian NingCHIJ St. Theresa’s ConventC
5Ashley GohFairfield Methodist SchoolGA
6Sarah TanFairfield Methodist SchoolC
7Tan SchylerHoly Innocents’ High SchoolGD, GA
8Jessica LimKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolGS
9Kairi HoKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolC, GA
10Mikaela Angela MasuriKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolGA, GS
11Jennifer YeoMayflower Secondary SchoolGD, GK
12Keisha Ray GosianPeirce Secondary SchoolWA, GD, GK
13Monieshkaa KannanRaffles Girls’ SchoolGS, GK
14Sharika RawalRaffles Girls’ SchoolGS, GA
15Sarah Jia XuanSerangoon Garden Secondary SchoolGD, GK

 
14 & Under – East Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Gan Shu YingAnglican High SchoolGS, GA
2Mary Choo Lock SuanAnglican High SchoolC, GA
3Kylene Sim KalinChung Cheng High School (Main)GS
4Serene Lee Ying TingChung Cheng High School (Main)C, WA
5Ho Xin YingDamai Secondary SchoolWD, GD
6Quraisha Iwani Binte Nor ImranDamai Secondary SchoolGA, GS
7Nur Irfanasha Binte Mohammad NEast Spring Secondary SchoolC, WA
8Felicia TanLoyang View Secondary SchoolGA, GS, GD, GK
9Nur Arina Hanis Binte ZainudinLoyang View Secondary SchoolGK, GD
10Nurul Sabrina Binte IsmilLoyang View Secondary SchoolGD, GK
11Phelia Hoe Ying QianLoyang View Secondary SchoolC, WA
12N. Sarrah Herrudin JosephSt. Anthony’s Canossian Secondary SchoolGD, GK, GA, GS
13Sunisha DasmunshyTanjong Katong Girls’ SchoolGD, WD, WA
14Tan Shi QiTanjong Katong Girls’ SchoolGA
15TrishaTanjong Katong Girls’ SchoolGK, GD

 
14 & Under – West Zone

S/NPlayerSchoolPosition(s) Played
1Tisha Hew Jia EnClementi Town Secondary SchoolC, WD
2Chua Yi ZhengHillgrove Secondary SchoolWA, C, WD
3Jolin Ong Shu FangHillgrove Secondary SchoolGA, GS
4Lam Kah FonHillgrove Secondary SchoolGD, WD, C
5Nur Ameera Bte DaudJurongville Secondary SchoolGA, GD
6Chong GraceNUS High SchoolGD, GK
7Nur Syafina Putri RashidRegent Secondary SchoolGA, GD, GK
8Sharmyn Kok Rou XuanRegent Secondary SchoolGD
9Chan Shi YunRiver Valley High SchoolC, WA
10Teng Pek KhoonRiver Valley High SchoolGS, GA
11Jessica SawtellTanglin Secondary SchoolGS, GA
12Massang Angeline ChloeWest Spring Secondary SchoolGS, GA
13Quek Sui YingWest Spring Secondary SchoolWA, GA, GS
14Tan Li Shing CelesteWest Spring Secondary SchoolGK, GD
15Nur Ezyan QalisaRegent Secondary SchoolWA