NEWS We are recruiting volunteers for mirxes Nations Cup 2023!
  • SINGAPORE WINS MIRXES NATIONS CUP 2023!

News

14 & Under Zone Age Group Selection Results

We are pleased to announce the following players who have been selected as part of the Under 14s Zone Age Group squad:
 
North Zone

S/NNameSchoolPosition
1Avrielle Charlotte HoCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolWA, C
2Caroline Tan Siew ZhenCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolWD, GD
3Isabel Goh Jing EnWoodgrove SecondaryGA, GD
4Jade SingCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolGK
5Joanna Huang Yi HanEvergreen SecondaryC, WA
6Kylene SohSingapore Chinese Girls’ SchoolGK, GD, GS, GA
7Mya ZaraSingapore Chinese Girls’ SchoolWD, WA, C
8Natalie-Ann Lee Yoke LinCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolGS, GA
9Natanya Ho Sue EanEvergreen SecondaryWA, GA, GS
10Nur Nabiha Natrisha Binte Mohamad JaafarWoodgrove SecondaryGA, WA, C
11Nur Qistina Bte SulaimanEvergreen SecondaryC, WA
12Shanice Yeo YingxuanCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolWD, C
13Su Jia YuEvergreen SecondaryGA, GS, GK
14Z’ann Lia OngCHIJ St Nicholas Girls’ SchoolWD, GD

 
South Zone

S/NNameSchoolPosition
1Allegra wongCHIJ Secondary (Toa Payoh)C, GA, GS, WD
2Amelia Umairah Binte Suadi NoorRaffles Girls’ SchoolWA, C, WD
3Bernadette HoCHIJ Secondary (Toa Payoh)GS, GK, GD
4Chin Xin Hui, EzanneRaffles Girls’ SchoolGK, GD, WD
5Jaith Janelle Lim Rui CiKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolGA
6Kathleen Alma Van ZutphenRaffles Girls’ SchoolGS, GA
7Keira Tan Rui EnCrescent Girls’ SchoolGD, WD
8Leia BehCrescent Girls’ SchoolGS, GA
9Lim Sun Hei DawnRaffles Girls’ SchoolGA, GS
10Ong Ya Xuan CaitlinRaffles Girls’ SchoolGA, GS
11Ooi Yi LingKuo Chuan Presbyterian Secondary SchoolGK, GD
12Shineta TanandikaRaffles Girls’ SchoolWD, GD
13Siah Zi EnRaffles Girls’ SchoolWA, C, WD
14Tai Le Xi, AlexisRaffles Girls’ SchoolC, WA, GD

 
East Zone

S/NNameSchoolPosition
1Caitlyn Ng Shi XuanCedar Girls Secondary SchoolGA, GS
2Chua BernicePasir Ris Crest Secondary SchoolGD, GK
3Goh Li XinTanjong Katong Girls’ SchoolC
4Hannah Binte JasmoriTanjong Katong Secondary SchoolWA, C
5Jamie CheeTanjong Katong Girls’ SchoolGD, GA, C
6Julianne Yeo Minn YuCHIJ Katong ConventC, WA, WD
7Koh Ting TingTanjong Katong Girls’ SchoolGA, GS
8Kovac Sophie Katie YunTanjong Katong Secondary SchoolC, WA
9Lim Qiao EnDunman Secondary SchoolGA, WA, C, GD
10Nur Andriena Nasrina Binte NaseriLoyang View Secondary SchoolGS, GA
11Taseefa Shasmeen Binte Mainuddin AhmedNgee Ann Secondary SchoolGS, GA
12Tessa Teh Shu HuiTanjong Katong Secondary SchoolGS
13Yasmin Iman Binte Rizal IdwinTanjong Katong Girls’ SchoolC, GA
14Zara Tanisyah Binte IsmadiLoyang View Secondary SchoolC, WA

 
West Zone

S/NNameSchoolPosition
1Aarohi ChaudharyNUS High SchoolGA, GS, GK
2Bernice TanMethodist Girls’ SchoolWA, C
3Chan Zi LiHillgrove Secondary SchoolGA, GD, GK, GS
4Choong Hui Yu, ShannenACS InternationalGD, GK, WD
5Faith Clare Tan LingMethodist Girls’ SchoolGA, WA
6Kaela Si-hoeMethodist Girls’ SchoolGA, GS
7Kimberly-Jeon GohMethodist Girls’ SchoolGD, GK
8Lee Ern YeeNanyang Girls’ High SchoolGD, GK, WD
9Nor Haziqah Izzati Binte ZakariahHillgrove Secondary SchoolC, WA, WD
10Ong Qi En SarahMethodist Girls’ SchoolWA, GA, GS
11Ong Zee ShuenNan Hua High SchoolGS
12Regine Lam Xin YuMethodist Girls’ SchoolGA, GD
13Ruth Tan Qi EnNanyang Girls’ High SchoolGD, WD, GK
14Teo Yue En AshlynnNanyang Girls’ High SchoolC, WA
15Lim Yann TingNUS High SchoolC, WA, WD