NEWS The Deloitte Netball Super League returns from 4 Feb to 19 Mar!

News

14 & Under Zone Age Group – Selection Results

Congratulations to the following players selected for the 14 & Under Zone Squads!

Kindly check your email for training details.

U14 East Zone

Name

School

Position

Height

Lam Yi Xuan

St Hilda’s Secondary School

GA, GS, GD

173

Lea Mazaya G Ishaak

Bedok View Secondary School

GA, GS, GD

170

Maryam Fu Binte Jeffery

Bedok South Secondary School

GA, GS, WA

164

Kayla Teo Jia En

Bedok South Secondary School

GS, GA

170

Syi’faa Nur Atrisha Binte Mohammad Salim

Bedok View Secondary School

C, WA

154

Marsya Nayli Binte Mohammed Borhan

Bedok South Secondary School

C, WA, GD

155

Chee Yan Yee

Bedok South Secondary School

WA, C

155

Delynn Yeo Jing Ni

Loyang View Secondary School

C, WA

159

Crystal Lai Yu Tong

St Hilda’s Secondary School

GA, WD, WA

155

Tisha Anand Vathiyar

Bedok South Secondary School

GD, GK

164

Sofia Adriana Binte Khairul Irwan

Loyang View Secondary School

GD, GK, WD

165

Sho Siew Yong

Bedok View Secondary School

GK, GD

165

Qisya Callysta Binte Failzul

St Hilda’s Secondary School

WD

162

Nursyafirah Binte Muhammad Shafik

Loyang View Secondary School

GK, GD

162

U14 South Zone

Name

School

Position

Height

Glenda Sam Xin Yun

Raffles Girls’ School

GA, GS

166

Kok Xin Xuan Shanice

St Margaret’s Secondary School

GS, WA, GA

160

Sulaxane Shruti Bhushan

Crescent Girls’ School

GA, GS

174

Claudia Yew Sze Teng

CHIJ St Theresa’s Convent

GS, GA, WA

177

Mak Qian Yin Hayley

Raffles Girls’ School

WA, C

158

Chew Jia En Heidi

CHIJ St Theresa’s Convent

C, GD, GK

164

Victoria Evette Binny

St Margaret’s Secondary School

C, WA, GA

159

Leia Yu-Ann Lim

Crescent Girls’ School

WA, WD, C

166

Chloe Nicole Lee Xuan

Crescent Girls’ School

C, WA, WD

165

Zara Victoria Tse

St Joseph’s Institution International

GD, WD, GK

166

Tan Yan Ting Japhanie

Raffles Girls’ School

GD, WD

170

Tan Jia Wen Jeanette

Raffles Girls’ School

C, GD, WA

172

Nadia Goh Hsin Yu

Raffles Girls’ School

GK, GD

171

Sydney Sririta Wu Jia Qi

St Margaret’s Secondary School

GK, GD, WA

165

U14 North Zone

Name

School

Position

Height

Sri Hansika Kottali

CHIJ St Joseph’s Convent

GS, GK

175

Jamie Chua Jia Min

Singapore Chinese Girls’ School

GA, GS

173

Sophia Leong Kei Yan

Singapore Chinese Girls’ School

GS

176

Sing Zhi Yu Jace

CHIJ St Nicholas Girls’ School

GA, GS

 

Harsha Maheshbabu

Bowen Secondary School

GA, WA

160

Nur Shafryanna

Anderson Secondary School

WA, C

 

Karmen Paige Kornegay

Singapore Chinese Girls’ School

C, WA

161

Riz Isabelle Bte Sherwan Nara

Singapore Chinese Girls’ School

WD, WA

 

Florence Isaniel De Leon Sumalinog

North Vista Secondary School

GA, GS

154

Hillary Wee

North Vista Secondary School

GD

163

Vernasun Tee Yui Ning

CHIJ St Joseph’s Convent

GK, GD

173

Rajkumar Chinmahyi

Bowen Secondary School

GK, GD

178

Tyra Liew En-Xi

Singapore Chinese Girls’ School

GK, GD

172

Katie Khoo Pei Yun

CHIJ St Nicholas Girls’ School

GD, GK

 

U14 West Zone

Name

School

Position

Height

Tan Kai Xuan, Sherilynn

Nanyang Girls’ High School

GA, GS

167

Sarah Jane Chin Min En

Methodist Girls’ School

GS

170

Ow Ky-Ann Faith

Methodist Girls’ School

GA, GS, WA

168

Sally Quek En En

Clementi Town Secondary School

GA, GS

167

Cheng Jing Min

West Spring Secondary School

GA, WA, GS

160

Megan Quek Tian Shin

Nanyang Girls’ High School

WA, GA

166

Jolin Kerk Yu Ling

Nanyang Girls’ High School

C, WA

157

Chong Jia En

Clementi Town Secondary School

C, WA

154

Humaira Binte Samsulavdeen

Commonwealth Secondary School

GD, WD, GA

161

Yeo Su Ki

Clementi Town Secondary School

GD, GK

165

Natasha Lee Rui En

Methodist Girls’ School

GD, GK

168

Tay Yu Xuan, Samantha

Nanyang Girls’ High School

GK, GD

167

Faith Tay Sia Eern

Methodist Girls’ School

GK, GD

175

Tee Yi Xuan

West Spring Secondary School

GK, GD

170