NEWS We are recruiting volunteers for mirxes Nations Cup 2023!
  • SINGAPORE WINS MIRXES NATIONS CUP 2023!

News

12 & Under Zone Age Group – Selection Results

Congratulations to the following players selected for the 12 & Under Zone Squads!

Kindly check your email for training details.

12 & Under East Zone

Coach: Faizah Lestaluhu

Full Name

School

Position(s) Played

Height (cm)

P Shylaa Cai

Tao Nan School

GA, GS

163

Samridhi Bora

Tanjong Katong Primary School

GS

158

Jane Chua

St Hilda’s Primary School

GA, GS, WA

154

Goh Leah

St Hilda’s Primary School

GA, C

150

Charlotte Lim Kai Wei

CHIJ (Katong) Primary School

GA, GS, GD

161

Aamily Zafyrah Binte Abdul Rasid

Tampines North Primary School

C, GA, WA

157

Lam Xin, Kristel

Paya Lebar Methodist Girls’ School

C, WA, WD

152

Sophie Mishaella Bte Md Reduan

Tanjong Katong Primary School

GD, GA

158

Tabitha Lorraine Chen Min

Tao Nan School

GK, GD, GA

165

Lou Min Xuan Kaylin

CHIJ (Katong) Primary School

GS, GA, GK

164

Deshna Ambhika V

Tanjong Katong Primary School

GK, GD

165

Liu Hong Duo

CHIJ (Katong) Primary School

GD, GS, GA

155

12 & Under South Zone

Coach: Haida Ismail

Full Name

School

Position(s) Played

Height (cm)

Delilah Binte Safian

CHIJ Kellock Primary School

GS, GA

161

Sonia Lee-Harsha

Raffles Girls’ Primary School

GS, GA

170

Ong Yuan Xi, Paris

Ai Tong School

GA, GS, GD

163

Eirish Alisya Binte Muhammad Ismail

CHIJ Primary (Toa Payoh)

GS, GA, WA

155

Sarah Tan Xuan Ying

CHIJ OLN (Primary)

GA, WA, C

148

Wong Isabella Mei Ling

CHIJ Kellock Primary School

WA, GS

165

Soh Joasta

CHIJ OLN (Primary)

C, WA, WD

153

Alexa Tey

CHIJ OLGC

WA, C

149

Juannezel Lim Qian Yi

St Margaret’s Primary School

GA, C, WA

143

Lee Jia Xin Adrielle

St Margaret’s Primary School

WD, C, GA

158

Alvina Munize Putri Muhamad Farid

CHIJ OLGC

GD, GK, WD

159

Zhou Ling

River Valley Primary School

GA, GK, GD

165

12 & Under North Zone

Coach: Anabelle Lim

Full Name

School

Position(s) Played

Height (cm)

Chyler Lim Feng Ting

Rivervale Primary School

GA, GS

154

Nuramirah Bte Muhamad Razak

Rivervale Primary School

GS, GA, WA

141

Miya Insyirah Binte Muhammad Zairulnizam

Riverside Primary School

GA, GD, GS

155

Umapathy Sankar Veenaakshini

Rivervale Primary School

C, GA, GS

153

Lim Li Rui Andrea

Singapore Chinese Girls’ School

WA, WD, GS

147

Ashni D/O Kanagaratan Solagar

Rivervale Primary School

C, WA, WD

153

Ong En Qi

Rivervale Primary School

WA, GA, C

150

Alisha Nur Isabella Binte Muhammad Syakir

Palm View Primary School

C

144

Teo Der Yuan Jermaine

Palm View Primary School

WA, WD, C

154

Suri Chin Yi Tung

Palm View Primary School

GK

157

Clara Chan Wan Yun

Rivervale Primary School

GD, WD, WA

142

Wong Jingwen Kyra

Palm View Primary School

WD, GD, GK

150

12 & Under West Zone

Coach: Rose Begum

Full Name

School

Position(s) Played

Height (cm)

Lim Jia Xuan

South View Primary School

GA, GS, GK, GD

172

Sarah Lim Li En

Methodist Girls School

GA, GS, GD

167

Yong Lok Huan, Eslin

Henry Park Primary School

GA, GS

164

Illy Narissa Binte Mohammad Eddy

CHIJ OLQP

GA, GS, C

165

Ashmita Sreedharan

Henry Park Primary School

C, GA, WA

150

Yap En Xi Sarah Ava

CHIJ OLQP

C, GA, WD

157

Dian Nabilah Binte Muhammad Taufik

CHIJ OLQP

C, WA

141

Lou-Ann Lee Mae

Methodist Girls School

C, WA, GA

155

Alexia Frissyn

Methodist Girls School

GK, GD, GA, GS

173

Hong Loah

CHIJ OLQP

GS, GK

166

Gloria Yeow

Methodist Girls School

GD, GK, WD

160

Gwyen Ho Jie Xuan

Methodist Girls School

WA, C

151