Contact Us

Under 14 Selection Results

Posted 07 Feb 2019
Selected players are required to attend a compulsory camp on Saturday, 9th February at Singapore Sports School from 8am to 1pm.
 
For further enquiries, please email to schools@netball.org.sg.
 
We are pleased to announce the following players who have been selected as part of the Under 14s Zone Age Group squad:
 
14 & Under – North Zone

No Name Position (s) School
1 Kaydence Natalie Hui Jia Rong GA, GS, GD, GK Seng Kang Secondary School
2 Keara Kuar Wei Xuan WA, C CHIJ St Nicholas' Girls School
3 Kristen Lim GD, WD, C CHIJ St Nicholas' Girls School
4 Kwa Yee Teng Joey GS,GA Singapore Chinese Girls' School
5 Cheyenne Lim Hwee Suan C,WA,WD Singapore Sports School
6 Charlotte Megan lee GD, GK, C CHIJ St Nicholas' Girls School
7 Yeow Jun Yi Sonia GD, GK Hougang Secondary School
8 Kow Hui Min Mavia GS,GA Singapore Sports School
9 Wilone Wong Khee Fhee WD, WA, C Singapore Sports School
10 Tan Wei Ting Janissa GA,GS Singapore Sports School
11 Moh Jing Wen Jernise WA, WD, C Singapore Sports School
12 Subbnha Kalidasan GD, C Singapore Chinese Girls' School
13 Faithmaria Ifeoma Mckevin Lawrence GK, GD Singapore Sports School
14 Karissa Tan GA,GS Compassvale Secondary School
15 Tan Wei Lin Kristy GA, WA Singapore Sports School
 
 
14 & Under – South Zone

No Name Position (s) School
1 Kaelyn Yeo Ze Ru GS, GA St Margaret's Secondary School
2 Sheryl Tan GS, GA, GK, GD Crescent Girls' School
3 Kathleen Alma Van Zutphen GS, GA, WA Raffles Girls' School
4 Bernadette Ho Yi Xin GA, GS CHIJ (Toa Payoh) Sec
5 B Divya Mathilda GS, GD, GK CHIJ St Theresa's Convent
6 Valerie Yong WA, C Crescent Girls' School
7 Taryn Tham WA. GA, WD Raffles Girls' School
8 Rianni Annalis D/O Shashi GD, WD, GK St Margaret's Secondary School
9 Felicia Lau Yarn Yarn GA, GS Kuo Chuan Presbyterian Secondary School
10 Jessica Ng Jia Xuan GS, GA, C, WA, WD Kuo Chuan Presbyterian Secondary School
11 Shineta Tanandika GD,GK Raffles Girls' School
12 Anna Macinnes GS, GA,GK Raffles Girls' School
13 Amelia Umairah Binte Suadi Noor GD, GK, GA Raffles Girls' School
14 Hema Ramesh GK, GS Mayflower Secondary School
 
 
14 & Under – East Zone
 
No Name Position (s) School
1 Allison Martha Khoo Wan Wen GA, WA, GS, C CHIJ Katong Convent
2 Annabel Tara Jade Moore GD, GK, GA, GS CHIJ Katong Convent
3 Siti Badriyah Maharani Binte Ibrahim C, WA, GA Damai Sec School
4 Nur Tahirah Binte Ruzaiman GS,GA,WA Loyang View Secondary School
5 Bernice Chua C, WA Pasir Ris Crest Secondary School
6 Yasmin Iman Bte Rizal Idwin C, WA, GA Tanjong Katong Girls' School
7 Nur Hidayah Bte Azhar C, WA Tanjong Katong Girls' School
8 Diva Tushar Gole GD, WD, GK Tanjong Katong Girls' School
9 Hannah Binte Jasmori C,WA Tanjong Katong Secondary School
10 Natalie Lim Kit Ee WD,WA Tanjong Katong Secondary School
11 Kelly Mae Jeremiah C,WA,GD St Anthony Canossian Secondary School
12 Nadia Sharon Binte Mon GD, GK, GA, GS Ping Yi Secondary School
13 Inez Ton Jiaen GS Chung Cheng High School
14 Sophie Kovac Katie Yun C, WA Tanjong Katong Secondary School
15 Tessa Teh GS Tanjong Katong Secondary School
 
 
14 & Under – West Zone
 
No Name Position (s) School
1 Tiffany Hon Huixuan GD, GK Assumption English School
2 Loh Min-En Ruth GS,GA Methodist Girls' School
3 Lee Zi Hui Mae WA, C Methodist Girls' School
4 Adele Wee Ker En GK, GD Methodist Girls' School
5 Sahira Bte Mohammad GA, GS Westwood Secondary School
6 Kayla Sua GA Nanyang Girls' High
7 Sun Jiayue GS, GA Nanyang Girls' High
8 Leong Wan Xuan WA Nanyang Girls' High
9 Teo Yue En Ashlynn C, WA, GA Nanyang Girls' High
10 Cheng Hsin Peng GD, WD, WA Nanyang Girls' High
11 Lee Ern Yee WD, GD, GK Nanyang Girls' High
12 Soo Raeanne GD, GK Hua Yi Secondary School
13 Nor Haziqah Izzati Bte Zakariah WD, WA Hillgrove Secondary School
14 Yeo Yi Ling GA, GS West Spring Secondary School